MAYWEATHER: INNI BOKSERZY SKOŃCZYLIBY McGREGORA SZYBCIEJ

2017-08-28, Redakcja, ESPN Deportes

Floyd Mayweather Jr (50-0, 27 KO) odradził Conorowi McGregorowi (0-1) kolejne występy w ringu bokserskim, stwierdziwszy, że inni pięściarze pokonaliby go jeszcze szybciej niż on.

W niedzielny poranek na gali w Las Vegas 40-letni "Money" Floyd zastopował debiutującego w boksie mistrza UFC w dziesiątej rundzie. Po walce Irlandczyk nie wykluczył, że będzie jeszcze boksować w przyszłości.

- Conor McGregor to świetny zawodnik. Chciałbym, aby teraz kontynuował karierę w UFC i robił to, co robi najlepiej. Ja mam 40 lat, byłem na emeryturze od blisko 800 dni, podczas gdy on był czynnym zawodnikiem, stale pozostającym w treningu i regularnie walczącym. Inni zawodnicy, te wszystkie młode wilki, wyprowadzają dużo więcej kombinacji ode mnie. Ja stałem w miejscu, tylko co jakiś czas zadawałem ciosy i powoli go przełamywałem. Młodsi pięściarze skończyliby go dużo szybciej - skomentował Mayweather.

Amerykanin ogłosił po niedzielnym zwycięstwie, że już na pewno nie wróci do ringu. Część obserwatorów podkreśla, że to dobra decyzja, bo walka z McGregorem, choć zwycięska, pokazała, że Mayweather nie jest już tym samym zawodnikiem co kiedyś. Zapytany wprost, czy czuł się w ringu jak 40-latek, "Money" Floyd odpowiedział w swoim stylu: - Czułem się jak ktoś, kto właśnie zarobił 350 milionów dolarów.

<< Powrót na stronę główną <<