ALEKSANDER GWOZDYK: CHCĘ WALKI Z ANDRE WARDEM

Redakcja, ESPN

2017-08-20

Aleksander Gwozdyk (14-0, 12 KO) efektownie rozbił kolejnego rywala i teraz mierzy w najwyższe cele. Marzeniem Ukraińca jest starcie z Andre Wardem (32-0, 16 KO), liderem wagi półciężkiej i mistrzem świata organizacji WBA/WBO/IBF.

Gwozdyk bawił się dziś nad ranem z Craigem Bakerem (17-2, 13 KO) w kotka i myszkę, by podkręcić tempo w szóstej rundzie i zastopować niezłego Amerykanina. Kolejnym celem jest potyczka właśnie z Wardem, który pracował dla stacji ESPN i komentował galę w Lincoln.

Aleksander wyprowadził 419 ciosów, z których 127 doszło do celu (30%). Czy kolejny znakomity technik zza naszej wschodniej granicy również podbije świat, jak Łomaczenko w niższych kategoriach i Usyk w limicie 90,7kg?

- Bardzo chciałbym spotkać się z Wardem, wydaje mi się, że jestem już gotowy na taki pojedynek. Moim celem jest zdobycie tytułu mistrza świata, a żeby zostać najlepszym, trzeba najpierw tych najlepszych pokonać. Na dzień dzisiejszy numerem jeden jest Ward i dlatego chcę walczyć właśnie z nim - nie ukrywa Gwozdyk, który ma już na rozkładzie takich rywali jak Nadjib Mohammedi (KO 2), Tommy Karpency (TKO 6), Isaac Chilemba (TKO 8) czy Yunieski Gonzalez (TKO 3).