SZYBKA ROBOTA BRYANTA JENNINGSA I PIERWSZA WYGRANA OD TRZECH LAT

Bryant Jennings (20-2, 11 KO) nie boksował od 2015 roku, a od ponad trzech lat nie zanotował zwycięstwa. Mimo wszystko pozostawał w świadomości kibiców oraz dziennikarzy jednym z lepszych pięściarzy wagi ciężkiej. Amerykanin podpisał niedawno kontrakt promotorski z grupą Top Rank i właśnie udanie powrócił na zwycięską ścieżkę.

Naprzeciw filadelfijczyka stanął jego rodak, znany sparingpartner, ponad dwumetrowy Daniel Martz (15-5-1, 12 KO). Pojedynek zakończył się już jednak po pięciu minutach.

Były pretendent do trzech pasów mistrza świata w pierwszej rundzie boksował spokojnie za podwójną gardą, jakby chcąc zdjąć z siebie ringową rdzę. Ale tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony podkręcił tempo i szybko rozprawił się z dużo wolniejszym przeciwnikiem. Najpierw posłał go na deski krótkim lewym w zwarciu. Drugi nokdaun był wynikiem prawego overhanda. Kiedy za moment poprawił akcją lewy-prawy sierp i Martz przyklęknął po raz trzeci, sędzia Paul Parry bez zbędnego liczenia zastopował dalszą rywalizację.

Grupa Top Rank współpromuje championa WBO - Josepha Parkera (23-0, 18 KO). Jeśli Nowozelandczyk utrzyma się na tronie po wrześniowym starciu z Hughie Furym (20-0, 10 KO), prawdopodobnie w przyszłym roku Jennings dostanie drugą taką szansę i spotka się właśnie z Parkerem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.