Archiwum wiadomości z dnia: 2017-08-18

 JORDAN KULIŃSKI: CHCIAŁBYM BOKSOWAĆ TROCHĘ CZĘŚCIEJ

Jordan Kuliński (4-0-1, 1 KO) powróci na ring 26 sierpnia podczas gali w Kałuszynie, a już 13 października przystąpi do rewanżu z Norbertem Dąbrowskim (20-7-1, 8 KO). W ramach przygotowań do najbliższego startu Jordan sparował między innymi z Darkiem Sękiem. Przy okazji jednego ze sparingów porozmawialiśmy z nim o jego najbliższych planach.


MAYWEATHER JR: URODZIŁEM SIĘ ZWYCIĘZCĄ, TO JA WIĘCEJ RYZYKUJĘ

- Fizycznie nie jestem już tym samym zawodnikiem, jakim byłem pięć lat temu, jednak moje bokserskie IQ pozostaje bez zmian. Od lat pozostawałem na najwyższym poziomie i nabyte w tych wszystkich walkach doświadczenie jest moją ogromną przewagą - mówi na osiem dni przed starciem z Conorem McGregorem żegnający się powoli ze sportem wyczynowym Floyd Mayweather Jr (49-0, 26 KO).


ALEKSANDER POWIETKIN: NIKT I NIC MNIE NIE POWSTRZYMA

Aleksander Powietkin (32-1, 23 KO) ma wrócić pod koniec roku, a poważnych kandydatem na rywala jest negocjujący taką walkę Shannon Briggs (60-6-1, 53 KO). Rosjanin znów zawitał w rankingach po zawieszeniu i odczekaniu kary, a teraz szykuje się na podbicie i zdominowanie królewskiej kategorii. I wcale nie przeszkadza mu fakt, że wkrótce będzie obchodził 38. urodziny.


TOMASZ BABILOŃSKI O WALCE SĘK-MATYJA I SYTUACJI MICHAŁA CIEŚLAKA

- Ciężko jest z Michałem. To fajny chłopak, ale musi sam sobie odpowiedzieć na pytanie, co naprawdę chce robić w życiu - mówi Tomasz Babiloński, promotor Michała Cieślaka (14-0, 10 KO). Z szefem Babilon Promotion porozmawialiśmy oczywiście również o jutrzejszej walce Sęk vs Matyja podczas gali w Międzyzdrojach, którą pan Babiloński przecież organizuje. Przy okazji ważna informacja dla kibiców. Do puli wyprzedanych już biletów dodano dodatkowe 150 wejściówek, które można nabyć w MDK naprzeciw Amfiteatru.WIDEO: WAŻENIE PRZED WALKĄ MATEUSZ TRYC vs PRZEMYSŁAW GORGOŃ

Mateusz Tryc (1-0, 1 KO) boksował w pewnym momencie w wadze ciężkiej. Potem przeniósł się do półciężkiej i w tym limicie dwukrotnie awansował do ćwierćfinału Mistrzostw Europy. Jutro natomiast - mocno odchudzony, zadebiutuje w kategorii super średniej, mierząc się z Przemysławem Gorgoniem (4-1, 2 KO). Powinno więc być naprawdę ciekawie. Zobaczcie obu zawodników na wadze, bo obaj fizycznie prezentowali się dziś bardzo dobrze.


CRAWFORD vs INDONGO - NA KOGO STAWIA RICKY BURNS?

Jutro w nocy Terence Crawford (31-0, 22 KO) i Julius Indongo (22-0, 11 KO) będą rywalizować o wszystkie cztery pasy kategorii super lekkiej, czy też jak niektórzy wolą junior półśredniej. Obu zawodników świetnie zna Ricky Burns (41-6-1, 14 KO). Były mistrz świata w trzech limitach właśnie z tymi rywalami tracił bowiem swoje tytuły. Na kogo stawia w tej konfrontacji?