CANELO: NIE MA WE MNIE ANI TROCHĘ STRACHU

Redakcja, Boxing News Online

2017-08-17

Długo Saul Alvarez (49-1-1, 34 KO) musiał zmagać się z opiniami kibiców, jakoby obawiał się Giennadija Gołowkina (37-0, 33 KO) i mocy jego uderzeń. Canelo jednak robił swoje, podbijał serca meksykańskich kibiców kolejnymi zwycięstwami, aż w końcu doszedł do takiego momentu, że najciekawszym wyborem był właśnie kazachski król nokautu. Pojedynek odbędzie się za blisko cztery tygodnie - 16 września w hali T-Mobile Arena w Las Vegas.

Canelo być może nie spieszył się do konfrontacji z "GGG", ale nie można mu odmówić faktu, że nigdy nie wybierał łatwej drogi, o czym świadczą najlepiej walki z takimi asami jak Mayweather, Cotto, Lara czy Mosley.

- Naprawdę chcieliśmy tej walki i mogę was zapewnić, że nie ma we mnie ani trochę strachu. Jestem gotowy - zapewnia były mistrz świata kategorii junior średniej oraz średniej.

- Wszystko idzie zgodnie z planem i cieszę się chwilą. Po zmianie limitu szybkość została taka sama, a biję jednak trochę mocniej. Nawet podczas ćwiczeń czuję różnicę. Dziś jestem silniejszy fizycznie - dodał obchodzący niedawno dopiero 27. urodziny Alvarez.