TRENER CANELO: GOŁOWKIN MA STYL ROSYJSKI, A NIE MEKSYKAŃSKI

Redakcja, ESPN Deportes

2017-08-15

Giennadij Gołowkin (37-0, 33 KO) od dawna podkreśla, że uwielbia meksykański styl boksowania i sam próbuje z niego czerpać w ringu. Trener jego najbliższego rywala ma jednak wątpliwości, czy istotnie jest to prawdziwy "mexican style".

- Nie uważam, aby jego styl to był czysty styl meksykański. Jest oczywiście trenowany przez Meksykanina, co sprawia, że boksuje trochę w ten sposób - stąd wynika np. jego agresja w ringu, ale jego główny wpływ jest rosyjski - oznajmił podczas poniedziałkowej telekonferencji Eddy Reynoso, opiekun Saula Alvareza (49-1-1, 34 KO).

W rozmowie uczestniczył także Abel Sanchez, szkoleniowiec Gołowkina, który stwierdził, że to przede wszystkim kibice przypisują jego zawodnikowi meksykański styl.

- Robią to ze względu na jego świetną technikę i agresję. Tak boksowali Julio Cesar Chavez, Ruben Olivares i inni wielcy zawodnicy meksykański - powiedział.

Przed pojedynkiem obu pięściarzy słychać głosy, że ze względu na ów bardzo widowiskowy styl nawet niektórzy Meksykanie będą kibicować Gołowkinowi. Reynoso nie wyklucza, że tak będzie, ale zapewnia, że większość meksykańskich kibiców będzie wspierać "Canelo".

- To bardzo duży kraj. Na dziesięciu Meksykanów dziewięciu będzie dopingować Saula - stwierdził.

Walka Canelo-Gołowkin odbędzie się 16 września w hali T-Mobile Arena w Las Vegas.