JOSEPH PARKER SKORZYSTA Z ZAPROSZENIA DAVIDA HAYE'A

Szkoleniowiec mistrza WBO w wadze ciężkiej Josepha Parkera (23-0, 18 KO) potwierdził, że Nowozelandczyk skorzysta z gymu Davida Haye'a (28-3, 26 KO) w trakcie przygotowań do kolejnego występu.

Czempion przebywa obecnie w Las Vegas, ale niedługo przeniesie swój obóz do Wielkiej Brytanii. To właśnie tam, konkretnie w Manchesterze, zaboksuje 23 września z Hughie Furym (20-0, 10 KO). Przed walką uda się jeszcze do Londynu, gdzie będzie szlifować formę w sali treningowej "Hayemakera".

- Wspaniale, że mamy wsparcie kogoś takiego jak Haye. To na pewno ułatwi nam adaptację. Planujemy trenować w jego gymie, kiedy będziemy w Londynie - oświadczył Kevin Barry, trener mistrza świata.

Dodał, że walka z Furym - kuzynem słynnego Tysona, będzie trudna, ale w odniesieniu sukcesu pomoże m.in. fakt, że jego zawodnik był w ostatnich latach dużo bardziej aktywny. Od początku 2016 roku Parker stoczył sześć walk, podczas gdy jego rywal tylko dwie.

- Aktywność jest ważna, a w latach 2014-2016 Joseph boksował pięć razy do roku. W bieżącym stoczyliśmy już jedną walkę, Hughie zaś był nieaktywny. To będzie dla niego wyzwanie, ale z drugiej strony gość jest młody i świeży - stwierdził.

Wrześniowe starcie będzie dla Parkera drugim w obronie pasa WBO. Tytuł zdobył w grudniu ubiegłego roku, zwyciężając na punkty Andy'ego Ruiza Jr.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 13-08-2017 13:46:17 
Wygląda na to, że David tym razem chce sobie wylizac Title shota, podlizujac się Parkerowi...
 Autor komentarza: MONTE
Data: 13-08-2017 13:54:17 
Zeby Hearn mógł załatwić Bellew walkę z Parkerem, będzie chyba musiał zbudować temu drugiemu własną siłownię:) A poważnie, strategia Heya jest oczywista, zaprzyjaźnić się, po cichu dogadać i mamy walkę. Wystarczy, że Parker zarobi podobnie co Bellew i będzie happy. Hearn musi się naprawdę postarać, żeby przebić Davida, tym bardziej, że Parkerowi chyba też lepiej będzie spróbować walczyć z emerytowanym mistrzem, który wciąż ma nazwisko niż z Bellew, który jest młody i jakieś tam szanse ma. Powtórzę, Bellew zamiast startować do Warda powinien stoczyć walkę z kimś z rankingu WBO, chociażby dla zrzucenia rdzy. Minęło już trochę czasu, Tony pewnie nawet nie zaczął trenować poza tym nie walczył dotąd z kimś takim jak Ward. Poza warunkami fizycznymi może się na Wardzie przejechać. Więcej ma do stracenia niż SOG. Ciekaw jestem czy Hearn wyszedł z jakakolwiek propozycja do Parkera ale pewnie nie. Zapewne podejmie kroki gdy ten pokona Fury'ego. Tak myślę.
 Autor komentarza: MONTE
Data: 13-08-2017 13:55:18 
@trashtalk

Ale dziwię się, że Parker tak łatwo na to poleciał. Przecież wiele na tym nie zaoszczędzi:)
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 13-08-2017 14:09:22 
Walka na przetarcia z kimś z HW, to dla Tonnego niepotrzebne ryzyko. Ta waga, to nie jest jego naturalne środowisko i nawet średniej klasy piesciarz jest w stanie mu zagrozić.

Bellew tak naprawdę jest Panem swojego losu. Jak przyznaje walczyc już nie musi. Po pokonaniu Heya trzyma wszystkie karty w ręku. Jest medialny, wiadomo, że są koło niego dużo pieniądze do zarobienia. Może dac rewanż Davidowi, może walczyc z Wardem. Na pewno Parker również miałby wielka chętke z Nim zawalczyć. Oprocz kasy, dla topowych ciężkich, walka z Bellew na papierze, to nie jest duże ryzyko.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 13-08-2017 14:12:50 
MONTE

Tak szczerze, to nie jest dziwne. Haye dał mu wszystko na tacy, całe zaplecze. Chłopak jest z Nowej Zelandii w innym środowisku, więc się zgodził. Sam bym skorzystał. Inna sprawa to jest to, czy Haye dostanie w zamian to czego się spodziewa.
 Autor komentarza: Piesel
Data: 13-08-2017 14:34:21 
A rok czy dwa temu, było ze David sprzedał swój gym. To jak to jest teraz ?
 Autor komentarza: MONTE
Data: 13-08-2017 17:54:24 
@trashtalk

Nie bardzo. Jakoś nadmiar dobrze płatnych na horyzoncie nie widać. Jego najlepszą kartą w ręku to był raczej rewanż z Hayem a tu guzik. Parker się zaprzyjaźnia z Davidem więc i ta opcja czyli walka o pas się oddala. A czy walczyć już nie musi? No pewnie, że nie musi, ale na emeryturę jakoś nie poszedł. Uważasz, że ryzykuje walką z jakimś naturalnym ciężkim? Ale przecież pierwsza 10 tka WBO... część z nich jest w zasięgu Bellew. Widzisz, przez to, że on nie walczy, nie figuruje w żadnym rankingu. A jak sobie tu gdybamy Parker może zarobić nie tylko na Bellew. On też ma tu coś do gadania. Pytanie jest tylko jedno. Czy Hearn będzie w stanie skusić Parkera do walki z Bellew.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 13-08-2017 19:11:04 
Monte

Oczywiście, że część tych pięściarzy jest w zasięgu Bellew, Ale tez Ci sami pięściarze są zagrożeniem dla Bellew. Tony wyrobił sobie nazwisko I nie ma sensu tracić szans na kasowe walki, przez jakąś wtope z jakimś gościem na przetarcie.

Odnosząc się do Twoich wątpliwości, dotyczących organizacji walki Parkera z Bellew, to moim zdaniem Nowozelandczyk podobne lub większe pieniądze może zarobić tylko z AJ lub Hayem. Nawet za Wildera myślę, że by dostał mniej. Więc logiczne jest, że perspektywa walki z junior ciężkim Bellew jest mega kusząca perspektywa.
 Autor komentarza: Wardology
Data: 13-08-2017 19:25:16 
Czy może mi ktoś wytłumaczyć, w jaki sposób Bellew mógłby dostać walkę o pas, skoro nie ma go w żadnych rankingach HW?

Podobnie walkę o pas z Cleverlym dostał Badou Jack, którego też nie ma w rankingach wagi junior ciężkiej.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 13-08-2017 19:32:32 
Wardology

Już kiedyś kolega rocky86, wkleił tutaj regulamin federacji, z którego wynikało, że Bellew jako mistrz świata z innej wagi, mógłby dostać Title shota. Zachęcam Cię, do przeczytania tego regulaminu. Myślę, że wyjaśni to Twoje wątpliwości.
 Autor komentarza: MONTE
Data: 13-08-2017 20:02:18 
trashtalk

" Bellew jako mistrz świata z innej wagi, mógłby dostać Title shota"

No nie tak do końca jasno to wynika z regulaminu gdyż Bomber nie jest już mistrzem swiata. Zwakował pas, to o czym piszesz mogłoby zagrać np. w przypadku Warda. Lecz nie jest źle. Parker może wybrać Bellew w dobrowolnej obronie. Prosta sprawa, teraz walczy z Furym, wygrywa i może dogadać się z Bellew. Tam w regulaminie rzeczywiście stoi, że pretendentem może być bokser "z zasługami" mówiąc potocznie, lecz idąc tym tropem można by tam wcisnąć nawet Shannona Briggsa:) O Haye'u nie wspominając. Na korzyść Bellew przemawia fakt, że Matchroom ma umowę z Showtime a to jest stacja która współpracuje z WBO zaś Hayemaker związał się z inną.
Btw, pamiętacie tą wtopę którą WBO odwaliło z turniejem mistrzów, który miały wyłonić tego "jedynego"? Chyba każdy z rozpiski to olał, ale teraz kiedy pasek dzierży Parker pewnie wielu chętnych by się znalazło:)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.