BASHIR: KLICZKO OTRZYMYWAŁ GÓWNIANE INSTRUKCJE

James Ali Bashir, asystent trenera Władimira Kliczki, w ostrych słowach krytykuje Jonathona Banksa, głównego szkoleniowca emerytowanego od kilkunastu dni Ukraińca.

- Myślę, że śmierć Emanuela Stewarda [byłego trenera Kliczki], bardzo negatywnie odbiła się na Władimirze. Nie rozumiem, dlaczego po jego śmierci wybrał na szkoleniowca 30-letniego gościa, który nigdy nie prowadził żadnego zawodnika. Co on takiego mógł mu dać? - dziwi się Bashir.

Steward odszedł w październiku 2012 roku. Od tego czasu "Dr Stalowy Młot" stoczył osiem walk, z czego sześć wygrał, a w dwóch doznał porażki.

- Wcześniej nie mówiłem tego publicznie, bo byłem częścią jego zespołu, ale teraz, kiedy Władimir jest już na emeryturze, mogę zabrać głos. Instrukcje, które Banks dawał mu w walce z Bryantem Jenningsem, to było totalne gówno. Władimir nieomal stracił wtedy pasy mistrzowskie. Jenningsa trzeba było przełamywać od pierwszej rundy, a Banks powtarzał mu: "po prostu boksuj". Przez to Jennings nabrał odwagi i pewności siebie. Wiedziałem, że taka taktyka nie przyniesie niczego dobrego, powiedziałem to zresztą Władimirowi po walce, ale potem historia się powtórzyła w pojedynku z Tysonem Furym - oświadczył Bashir.

41-letni Kliczko ogłosił zakończenie kariery na początku sierpnia. Ostatni pojedynek stoczył 29 kwietnia, przegrywając przed czasem na stadionie Wembley z Anthonym Joshuą (19-0, 19 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MONTE
Data: 13-08-2017 13:26:23 
Ten temat był wałkowany wielokrotnie. Kliczko może i liczył się z ponownym nokautem, ale imo prawdziwą przyczyną jego odejścia było po prostu klasyczne zmęczenie boksem. Włożył maksimum energii do walki z AJem i musiałby robić to wszystko od nowa. Jest jeszcze coś takiego jak życie prywatne.
 Autor komentarza: KnockinOnHeavensDoor
Data: 13-08-2017 13:33:15 Boli dupa. Definitywnie.


 Autor komentarza: rufus433
Data: 13-08-2017 13:42:44 
Stary dziod zazdrości Banksowi.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 13-08-2017 13:45:39 
WYŻEJ DOBRZE NAPISANE BASHIRA ŻAL DUPSKO ŚCISKA,KOMPLEKS NIE POGODZENIE ŻE WYBRAŁ WŁAD BANKSA A NIE JEGO WŁADA A WŁADMIR MA TO GDZIEŚ BO ZAKOŃCZYŁ kARIERĘ A BASHIR TO BARDZIEJ LUBI W BŁYSKU BYĆ FLESZY NIŻ JEST PRAWDZIWYM TRENEREM JAK DLA MNIE
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 13-08-2017 13:52:31 
Bashir niech lepiej ochlonie tym nadawaniem na Banksa. Sam nigdy nie był wielkim trenerem. Nie licząc Usyka, to nie pamiętam aby kogoś sławnego kiedyś prowadzil. Swoją drogą to zastanawiające, że Wladzio ponoć za namowami Stewarta, nie wybrał Bashira. Albo typ kłamie, albo ewidentnie jest z Nim coś nie tak.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 13-08-2017 14:45:41 
Na 100% Stewart konsultował wybór swojego następcy z Władimirem, tak doświadczony trener musiał czymś się kierować skoro wskazał na Banksa a Bashir ma ból dupy
 Autor komentarza: teanshin
Data: 13-08-2017 17:35:10 
Zwykły ból dupy, Usyk go wywalił, Kliczko na emeryturze i skończył się dochód.
 Autor komentarza: matd
Data: 13-08-2017 17:42:31 
Bashir zachowuje sie jak najwieksza swinia teraz.. Zaczyna wylewac - raz po raz - publicznie żale..Jak sie kasa zgadzala w teamie Wlada to siedzial cicho,koryto odcieli to placze.. Kim on w ogole kur#a jest,ze ma o sobie takie mniemanie? Co to jakis drugi Cus D'amato czy inny Steward? Powinien uszanowac wole Wladimira i byc wdziecznym za kase jaka kosil z racji bycia drugim trenerm. Latwo tez mozna odpowiedziec dlaczego Wladek postapil tak nie inaczej. On mial wszstko ustawione spod Stewarda,on nie potrzebowal/nie chcial zmian,on chcial pociagnac na oparach z Emanuela do konca kariery.. A to,ze mlody sprawny Banks(co m.in przekladalo sie na zgrabne tarczowanie) byl pod reką,a ze i wypada miec trenera w narozniku,to go wzial.. On nie chcial charakternego i pyszalkowatego Bashira,ktory zaczynalby wprowadzac swoje szalone,ukryte wizje w zycie kosztem uksztaltowanego przez ES - Wladka. Bshir niech se znajdzie jakis dwoch mlokosow,niech ich pierw wypatrzy,uksztaltuje a potem pokaze swaitu ile jest wart jako trener...
 Autor komentarza: miguelangelcotto
Data: 13-08-2017 20:47:40 
Bashir zachowuje się dość nieodpowiednio. Ale ja się z tym jednak zgadzam, problemy Władka często wynikały z instrukcji w narożniku. Z drugiej jednak strony Banks bardzo dobrze Kliczke znał i to przemawiało za nim. Wydaje mi się jednak, że WK mógł znaleźć kogoś lepszego.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 13-08-2017 21:30:10 
Moze i zal sciska, ale banks to nie autorytet wobec goscia starszego i utytuowanego, dominatora ktory zlil by banksa w pol rundy jakim jest Kliczko.
 Autor komentarza: werwoolf
Data: 13-08-2017 23:08:24 
Troche ambicja przemawia przez goscia , ale i moze troche prawdy , to , ze glownie od recznika byl nie znaczy , ze gowno wie .
 Autor komentarza: matd
Data: 13-08-2017 23:16:32 
Wie..My tez wiemy. Kliczko to nie jest/nie byl np. Joshua,ze by mogl a nie chcial i nie sluchal... Wladowi sie nie powie idz na wojne,a on pojdzie. On mial schematy dopracowane przez Stewarda.. Bardzo zwiezle i jak przed chwila napisalem - dopracowane.. Jak przyszedl w ringu kyzys,to nic nie da Banks,Bashir czy inny Vitek.. Wladek to wiedzial,on nie chial innowacji. Jego "stworzyl" i "ukonczyl" Steward..Za co finalnie Wladek powinien byc dozgonnie wdzedzny...I zapewne jest :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.