RANKING WBC: TUZIN POLAKÓW

Federacja World Boxing Council uaktualniła swój ranking na sierpień 2017. Doszukamy się w nim sporo nazwisk polskich pięściarzy, ale po kolei.

W wadze ciężkiej Mariusz Wach (33-2, 17 KO) nieznacznie awansował na siódme miejsce. Opromieniony efektowną wygraną nad "Szpilą" Adam Kownacki (16-0, 13 KO) podskoczył z trzydziestej na szesnastą pozycję. Tomasz Adamek (51-5, 30 KO) zamyka trzecią dziesiątkę, a Krzysztof Zimnoch (22-1-1, 15 KO) wciąż trzydziesty piąty.

W kategorii junior ciężkiej jak zwykle stoimy wysoko - Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO) utrzymał drugą lokatę, tuż za nim widnieje nazwisko Krzysztofa Głowackiego (27-1, 17 KO), Mateusz Masternak (39-4, 26 KO) dziewiąty, zaś Michał Cieślak (14-0, 10 KO) dziewiętnasty.

W dywizji półciężkiej naszym jedynakiem pozostaje siedemnasty obecnie Andrzej Fonfara (29-5, 17 KO).

W wadze średniej Kamil Szeremeta (16-0, 2 KO) jest dwudziesty drugi, a Maciej Sulęcki (25-0, 10 KO) nadal piąty w junior średniej. W tym samym limicie Patryk Szymański (18-0, 9 KO) wskoczył na trzydziestą trzecią lokatę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 12-08-2017 11:53:50 
Polski boks zawodowy stoi średnią żeby nie powiedzieć przeciętnie

był czas nie tak dawno że że mieliśmy równocześnie 2 mistrzów w Cruser Adamka i Diablo (ale obaj są po prime blisko końca kariery )a potem Głowackiego
Nie wiem czy oprócz Główki jest fighter który w niedługim czasie może zawalczyć o Mistrzostwo nie mówiąc o jego zdobyciu.

oprócz Głowackiego który jest w ścisłej czołówce goście co mogą coś zdziałać to jest Masternak(który jest twardy utwierdziła mnie w tym minimalna przegrana z Bellew który znokutował Makabu i Heya ) prospekt Sulecki może w przyszłości Stepień,a w ciężkiej mamy Kownackiego który ma serce do walki i wydaje się twardy ale z wygrana z rozbitym po ciężkim ko z Wilderem Szpilką nie czyni póki co materiałem na Mistrza Świata.
reszta to średniacy wyrobnicy lub przeciętniacy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.