McGREGOR CHCE SĘDZIEGO PUNKTOWEGO SPOZA USA

Conor McGregor zwrócił się do Komisji Sportowej Stanu Nevada z wnioskiem, by w trzyosobowym składzie sędziów punktujących jego walkę z Floydem Mayweatherem Jr (49-0, 26 KO) znalazł się przynajmniej jeden sędzia spoza Stanów Zjednoczonych.

- Obóz McGregora poprosił o wyznaczenie międzynarodowego sędziego. Weźmiemy tę propozycję pod uwagę, zastanowimy się, czy to uczciwe rozwiązanie - powiedział Bob Bennett, szef komisji.

Podobnego wniosku nie ma w sprawie sędziego ringowego. Bennett mówi, że nie podjęto jeszcze decyzji, kto będzie trzecią osobą w ringu, ale zapewnił, że będzie to arbiter najwyższej klasy, mający doświadczenie w wielkich walkach i umiejący sobie radzić z presją.

- Będzie miał oko na obu. Rozmawiałem z menedżerem McGregora, by wyjaśnić przepisy bokserskie. Zwróciłem uwagę, że to na nim ciąży odpowiedzialność, by McGregor dobrze zrozumiał te reguły - stwierdził.

Wraz z wnioskiem McGregora komisja rozpatrzy niedługo prośbę Mayweathera, który zaproponował, by zawodnicy zaboksowali w 8-uncjowych rękawicach. Przepisy nie przewidują wprawdzie takiej możliwości, jeśli chodzi o walki w wadze junior średniej, gdzie bokserzy rywalizują w rękawicach 10-uncjowych, ale Bennett stwierdził, że jest "otwarty na negocjacje".

Pojedynek Mayweather-McGregor odbędzie się 26 sierpnia w Las Vegas.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.