DE LA HOYA: NAJWIĘKSZA WALKA W HISTORII - GOŁOWKIN: CHCĘ NOKAUTU!

Redakcja, ESPN Deportes

2017-08-10

- To największa walka w historii wagi średniej - przekonuje Oscar De La Hoya, promotor walki Saula Alvareza (49-1-1, 34 KO) z Giennadijem Gołowkinem (37-0, 33 KO). W stawce znajdą się się należące do Kazacha pasy WBA/WBC/IBF w limicie 160 funtów.

- Oczywiście musimy jeszcze poczekać na sam przebieg pojedynku, ale wydaje się, że jak dotąd to największa walka wagi średniej. Jestem również przekonany, że będzie najlepszą. Klasa obu zawodników sprawia, że to może być jeden z najciekawszych pojedynków ostatnich 20-30 lat - dodał szef stajni GBP, w przeszłości mistrz świata sześciu kategorii, od super piórkowej, aż po właśnie średnią.

Sam "GGG" nie obawia się najwidoczniej tej konfrontacji, zarzucając Canelo, że ten wielokrotnie stawał na drodze dużo mniejszych zawodników, którzy sztucznie byli pompowani do wyższej dywizji.

- Mam ogromne doświadczenie w wadze średniej, zaś Alvarez dopiero zaczyna swoją przygodę w tym limicie. Wyglądał bardzo dobrze w kilku ostatnich potyczkach, lecz tym razem czeka go już zupełnie inna historia. Jestem prawdziwym mistrzem wagi średniej, a nie dużo mniejszym rywalem, z jakimi zdarzało się spotykać Canelo w przeszłości. To będzie starcie prawdziwych mistrzów. Mam nadzieję, że to będzie twarda walka, którą zakończę nokautem. Canelo unikał tej konfrontacji, jego promotor również, obaj stanowczo za dużo gadali, więc poszukam nokautu - odgraża się Gołowkin.