BASHIR I FROCH CHWALĄ DECYZJĘ WŁADIMIRA KLICZKI

Redakcja, BWTM Sports Channel

2017-08-10

Nie milkną echa decyzji Władimira Kliczki (64-5, 53 KO) o przejściu na sportową emeryturę. Z jednej strony wszyscy żałują, że nie dojdzie do jego rewanżu z Anthonym Joshuą, a z drugiej chwalą Ukraińca.

- Ucieszyłem się, gdy usłyszałem o jego decyzji. To był dobry ruch, choć i tak moim zdaniem miał o kilka walk za dużo. Roy Jones Junior był jednym z najwybitniejszych pięściarzy w całej historii boksu, ale za długo odwlekał decyzję o końcu kariery i przez te kilka nokautów, jakie się mu przydarzyły, zrujnował swoją spuściznę i dziedzictwo. Kliczko odchodzi natomiast z podniesioną głową - uważa Carl Froch, wielki mistrz kategorii super średniej, który skończył karierę po wygranej nad George'em Grovesem na stadionie Wembley.

- Naprawdę cieszę się, że Władimir zawiesił rękawice na kołku. Ten facet nie miał już przecież nic do udowodnienia. Pora, by zajął się teraz innymi rzeczami. Zdrowie jest ważniejsze niż jakaś urażona duma - stwierdził z kolei James Ali Bashir, wieloletni asystent w obozie Kliczki. Doświadczony amerykański szkoleniowiec nie ukrywa jednak, że ma za złe Ukraińcowi, iż ten po śmierci Emanuela Stewarda postawił na Johnathona Banksa, a nie jego.

- Emanuel Steward namaścił mnie na swojego następcę, co zresztą ogłosił mi sam Władimir. Byłem najlepszym i naturalnym następcą w narożniku Władimira, ale ten po kilku dniach zmieniał nagle decyzję i postawił na niedoświadczonego Banksa. Tam stało się prawdopodobnie coś za kulisami. W ostatniej walce zostały popełnione błędy. Kliczko kilka razy nie trafił lewym sierpowym, na co widocznie Joshua był przygotowany. I nie było żadnej korekty. Władimir nadal próbował, wciąż nie trafiał, tracąc przy tym sporo energii. Byłem najlepszym kandydatem, ale on wybrał Banksa. Problem w tym, że z nim w narożniku nie było widać u Władimira żadnego progresu. Nigdy nie mogłem zrozumieć tej decyzji. Gdybym to ja był pierwszym trenerem, na pewno skoncentrowałbym się bardziej na ciosach na korpus. One mogły zrobić różnicę w walce z Joshuą - dodał Bashir.

KLICZKO: PRZEKAZUJĘ PAŁECZKĘ JOSHUI, JESTEM Z CIEBIE DUMNY >>>