WITALIJ KLICZKO: WŁADIMIR OSIĄGNĄŁ WSZYSTKO, JESTEM Z NIEGO DUMNY

Witalij Kliczko przyklasnął decyzji brata, który ogłosił w tym tygodniu, że po 21 latach kończy zawodową karierę bokserską.

Starszy brat 41-letniego Władimira powiedział, że "Dr Stalowy Młot" niczego z nim nie konsultował. O jego postanowieniu dowiedział się w Kijowie, gdzie żyje i pracuje jako mer stolicy Ukrainy.

- Decyzję podjął samodzielnie. Od dłuższego czasu ze sobą nie rozmawialiśmy przez telefon - oznajmił 46-latek.

Witalij sam przebywa na sportowej emeryturze od niespełna pięciu lat. Decyzję brata w pełni rozumie.

- Władimir osiągnął wszystko, był mistrzem olimpijskim i mistrzem świata, dokonał historycznych osiągnięć. Niczego nie musi udowadniać. Jestem bardzo dumny z niego i jego osiągnięć - powiedział.

O tym, że zawiesza rękawice na kołku, Kliczko poinformował w czwartek. Jak powiedział, chce się teraz skupić na karierze poza ringiem. Czym dokładnie będzie się zajmować, nie wyjawił.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 05-08-2017 12:19:42 
Kurcze ja jednak żałuję, że Władek nie skusił się zaatakować Alabame. Fakt osiągnął wszystko, ale fajnie by go było zobaczyć z pasem WBC. Zaslugiwal na to, za wzór sportowca jakim był.
 Autor komentarza: Krusher
Data: 05-08-2017 12:28:44 
Osiągnął wszystko, ale czuje, że od starszego dostałby łupnia. WITALIJ to prawdziwy człowiek wschodu, twardy jak skała, prawdziwy facet.
 Autor komentarza: arpxp
Data: 05-08-2017 12:53:19 
Tylko Lewis potrafił skruszyć tę skałę
 Autor komentarza: Artur1969
Data: 05-08-2017 13:20:57 
ten "wzór sportowca" kazał wyłożyć ring dodatkową gąbką przez walką z Furym, żeby go spowolnić na nogach...
 Autor komentarza: championn
Data: 05-08-2017 13:36:22 
Bardzo dobrze, ze wlad nie zsobył WBC. Nie zasługiwał na to by przejść do historii, bo ta legenda nie miałaby pokrycia.
 Autor komentarza: VitaliQuitschko
Data: 05-08-2017 13:36:33 
Autor komentarza: KrusherData: 05-08-2017 12:28:44
Osiągnął wszystko, ale czuje, że od starszego dostałby łupnia. WITALIJ to prawdziwy człowiek wschodu, twardy jak skała, prawdziwy facet.
Zwłaszcza z malutkim Byrdem bez ciosu pokazał tą twardość poddając się w bardziej haniebny sposób, niż Gołota z Tysonem.
 Autor komentarza: arpxp
Data: 05-08-2017 13:39:13 
No, akurat to poddanie Witalija w walce z Byrdem jest mocno kontrowersyjne. Jestem ciekaw, ilu byłoby w stanie walczyć z zerwanym stożkiem rotatorów.
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 05-08-2017 15:13:32 
Każdy potrafi być tak twardy, że bije słabszych.
A jak sytuacja staje się trudna - jak z Byrdem - to wychodzi banderowska mentalność: bić słabszych, przed silniejszymi uciekać.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 05-08-2017 16:07:35 
Ja mam mieszane uczucia odnośnie osiągnięć Wladimira.Z jednej strony genialny atleta i bardzo dobry pięściarz,który potrafił się podnieść po upadkach,zmodyfikować się fizycznie i stylowo,żeby królować przez blisko dekadę.Z drugiej strony w jego resume najlepsze nazwiska to Peter,Haye,Povetkin,Ibragimov,Byrd,Brewster,Czagajev.Solidni,dobrzy,ale bez specjalnych osiągnięć.Z drugiej wpadka z jurneymanem,czy totalna demolka z rak mocnego ale nie wybitnego Sandersa
I na koniec przykre porażki z Tysonem F.ktory obił go z łatwością i nieopierzonym młodziakiem Joshua,który sprawił mu solidne lanie
Do tego zachowawczy styl walki,który spowodował ze od królewskiej kategorii odwróciły się największe stacje telewizyjne i kibice
Sportowo to dałbym 4=,a marketingowo 2+
 Autor komentarza: Krzyzak
Data: 05-08-2017 17:32:17 
Autor komentarza: beniaminGT
Data: 05-08-2017 15:13:32
Każdy potrafi być tak twardy, że bije słabszych.
A jak sytuacja staje się trudna - jak z Byrdem - to wychodzi banderowska mentalność: bić słabszych, przed silniejszymi uciekać.

Nie zesraj się, miałes taką kontuzje ?? Wiesz jak wtedy napierdala nie można zadać ciosu
 Autor komentarza: matd
Data: 05-08-2017 23:54:13 
Wladek ma duzo lepsze resume od Witalija. Vitkowi tak naprawde robote,jezeli chodzi o status,zrobila walka z Lennoxem.. Tą wojną wpisal sie w łaske kibicow..Wladek czegos takiego nie mial(teraz juz ma) i byl traktowany z gola odmiennie.. Starszy z braci jak konczyl pierwszy raz kariere, to przeciez z bardzo przecietymi skalpami w rekordzie..Samo to,ze jednymi z najlepszych byli maly Hide czy Saunders. Do tego porazki,bo porazki z Byrdem i Lewisem.. A powrot to juz istna posucha..Fajny wjazd z twardym i silnym Peterem,ale potem - i pomijam czy to przez ere czy nie - byla rzeznia..Cruserzy pokroju Gomeza(ten to jeszcze mial chociaz jako takie warunki) czy Adamka,ktory wygladal jak krasnal.. Takie asy jak Sosna czy Charr.. Arreola czy Chisora - przeciez to tylko - ze sie tak brzydko wyraze - "odpady" dzisiejszej HW.. Fakt,wtedy dosc czolowi - taka era,wiemy. I te ciagle gloryfikowanie Vitka kosztem Wladka..Jak to Mlody sie bal,a Stary wszystko czyscil,albo te mity o rewanzach..Rownie dobrze sam Wladek mogl sie rewenazowac. A Byrda kto przejal po starszym? Oni sie po prostu tak wymieniali.. Tymczasem w erze ich niekwestionowanego panowania to Wladek przejmowal lepszych i czolwych zawodnikow.. A i jeszcze nie we wszystkim tak starszy krolowal nad mlodszym.. Ok, charakter/mentalnosc,taka naturalna twardosc na plus dla Vita,ale technika,praca nog np. juz dla Wlada.. Sile ciosu mieli podobną.Wlad mocniejszy,techiczny,bardziej puncherowski cios. Vit niewygodny(bo z dziwnych plaszczyzn),bolesny(jak to opowidaja sparingprtnerzy),taki bardziej kumulacyjno-destrukcyjny,o ile mozna uzyc takiego sformulowania.. Tak czy tak,obaj miejsce w historii maja :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.