NIESPODZIANKA - ZOU SHIMING ZASTOPOWANY!

Redakcja, Informacja własna

2017-07-28

Szok, a przynajmniej spora niespodzianka... Pod koniec zeszłego roku Zou Shiming (9-2, 2 KO) zdobył upragniony tytuł mistrza świata wagi muszej federacji WBO, po czym zrezygnował z usług trenera Freddiego Roacha i zerwał kontrakt ze stajnią Top Rank, która promowała go od początku zawodowej kariery. I zapłacił za to sporo.

Chińczyk zaczął zajmować się wszystkim dookoła, czyli promocją gali, kontraktami, a na sali treningowej trzeba przecież mieć czystą głowę i myśleć jedynie o treningu. Wyszło to dziś w walce z niedocenianym Sho Kimurą (15-1-2, 8 KO).

Japończyk ganiał po ringu w Szanghaju za mistrzem i choć był agresorem, to nie mógł go czysto trafić. Jeden z sędziów po dziesięciu rundach widział nawet jego nieznaczne prowadzenie, lecz dwaj pozostali widzieli już przewagę championa. I nagle pretendent trafił Shiminga, poszedł za ciosem, zasypał go dłuższą serią, dopinając swego. Wielkie rozczarowanie i spora niespodzianka. A Roach i Bob Arum zacierają pewnie teraz ręce, mrucząc pod nosem coś w stylu "I dobrze mu tak"...