DZIŚ NASI REPREZENTANCI ROZPOCZYNAJĄ ZMAGANIA W CZECHACH

Janusz Stabno, Informacja prasowa/PZB

2017-07-26

Czterdziestu jeden zawodników z ośmiu państw stanęło na starcie XLVIII edycji tradycyjnego turnieju międzynarodowego o Grand Prix Usti nad Łabą, który dzisiaj rozpoczyna się na usteckim ringu. Po zakończonej właśnie ceremonii losowania wiadomo już, że trzech naszych zawodników: Jarosław Iwanow (-56kg), Damian Kiwior (-69kg) oraz Bartosz Gołębiowski (-75kg) znalazło się w strefie medalowej turnieju. Przy czym Iwanow ma już zapewniony co najmniej srebrny medal. Natomiast dwaj pozostali co najmniej brązowe. A oto nazwiska rywali naszych reprezentantów.

-56 kg (3 zaw.): Jarosław Iwanow  w finale swojej wagi czeka na zwycięzcę pojedynku półfinałowego pomiędzy Vasile Usturoi (BEL), a Bidhuri Gauravem (IND).
-64 kg (7 zaw.): Mateusz Polski w walce o awans do strefy medalowej boksować będzie z Dinindu Saparamadu (IND). Jeżeli wygra, to o finał zaboksuje ze zwycięzcą spotkania pomiędzy Ashish’em (IND) oraz Atremem Harutyunyanem (GER).
-69 kg (5 zaw.): Damian Kiwior – będąc w półfinale – czeka na zwycięzcę konfrontacji Miroslava Juny z Davidem Kotrcem (obaj CZE)
-75 kg (5 zaw.): Bartosz Gołębiowski – także mając już zapewniony udział w półfinale – oczekuje na lepszego w pojedynku pomiędzy Milosem Bartlem (CZE) oraz Stephanem Nikitinem (GER).
-81 kg (6 zaw.): Michał Soczyński o awans do strefy medalowej walczyć będzie z Artjomem Kasparianem (NED). Jeżeli zwycięży, to spotka się z Ibrahimem Bazuevem (GER), który do półfinału wszedł wolnym losem.
+91 kg (5 zaw.): Aleksander Stawirej w ćwierćfinałowej strefie zmagań skrzyżuje rękawice ze Stanleyem Koemansem (NED). Jeżeli wygra, to o finał boksować będzie z Maxem Kellerem (GER), który podobnie jak Bazuev do półfinału awansował bez walki.

W dniu dzisiejszym w akcji ringowej wystąpi dwóch naszych reprezentantów - Michał Soczyński w wadze półciężkiej oraz Aleksander Stawirej w super ciężkiej. Początek walk o godzinie 16:00.