SŁYNNY SĘDZIA BOKSERSKI POMAGA McGREGOROWI NA SPARINGACH

Redakcja, ESPN Deportes

2017-07-23

Conor McGregor powoli przyzwyczaja się do reguł panujących w bokserskim ringu. Pomaga mu w tym słynny arbiter Joe Cortez, który w przeszłości sędziował cztery walki jego rywala Floyda Mayweathera Jr (49-0, 26 KO).

73-letni Cortez jest obecny na sparingach mistrza UFC i prowadzi je niby prawdziwe pojedynki.

- Pracowałem z nimi w poniedziałek i czwartek. Dbam o to, by McGregor nie popełnił żadnego błędu w walce z Mayweatherem. Gdy z kimś sparuje, także jestem w ringu, aby wiedział, co należy zrobić, kiedy padają komendy "break", "stop" i "boks" - wyjaśnia sędzia.

Pochodzący z Portoryko arbiter sędziował m.in. sparing McGregora z byłym bokserskim mistrzem świata dwóch kategorii wagowych Paulem Malignaggim.

- McGregor ma potencjał, by dać dobry spektakl. Dla mnie to zaszczyt, że przypadła mi taka rola. Mieli nazwiska kilku sędziów do wyboru, a wybrali mnie. To wielki honor - oznajmił.

MALIGNAGGI: McGREGOR MA CZYM UDERZYĆ >>>

Cortez prowadził ponad 170 walk o mistrzostwo świata, m.in. pierwszy i trzeci pojedynek Holyfield-Bowe, pierwszą walkę De La Hoya-Chavez, a także starcia Mayweathera z Victorem Ortizem, Ricky Hattonem, rewanżowe z Jose Luisem Castillo oraz z Bobbym Giepertem na samym początku kariery "Money" Floyda.

W 2011 roku Cortez został włączony do Międzynarodowej Galerii Sław Boksu (IBHOF). W roku kolejnym przeszedł na sędziowską emeryturę. Dzisiaj pracuje jako ekspert telewizyjny.

Walka Mayweather-McGregor odbędzie się 26 sierpnia w Las Vegas.