WBSS: SMITH ZE SKOGLUNDEM ZMIERZĄ SIĘ 16 WRZEŚNIA W LIVERPOOLU

Redakcja, Informacja prasowa

2017-07-19

Callum Smith (22-0, 17 KO) podejmując Erika Skoglunda (26-0, 12 KO) w Liverpoolu 16 września rozpoczną zmagania pięściarzy kategorii super średniej w turnieju World Boxing Super Series. Ta para tworzy pierwszy ćwierćfinał w limicie 76,2 kg.

Niepokonany Smith co prawda nie jest mistrzem, ale to właśnie on w oczach bukmacherów wrasta na faworyta WBSS w wadze super średniej. Natomiast numerem jeden w drabince turniejowej ustawiono George'a Grovesa (26-3, 19 KO), championa organizacji WBA, który skrzyżuje rękawice z Jamie Coxem (23-0, 13 KO).

- Walka wyjazdowa nie stanowi dla mnie żadnego problemu, na moich ramionach nie będzie spoczywała żadna presja. To on jest faworytem, ja jestem skazywany na porażkę i nie ukrywam, że taka pozycja mi odpowiada. To dla mnie szansa na udowodnienie, że naprawdę należę do ścisłej czołówki, bo przecież rywal to najwyższa półka i jeden z faworytów tego turnieju - mówi niepokonany Szwed.

- Ring wszędzie jest taki sam, ale nie ukrywam, że cieszy mnie występ właśnie w Liverpoolu. To przecież mój dom i będę miał wsparcie całej publiczności. W tym turnieju nie będzie łatwych walk, bo najlepsi będą mierzyć się z najlepszymi, ale dokonałem chyba odpowiedniego wyboru. Skoglund to dobry pięściarz, lecz powinien mi pasować prezentowany przez niego styl. Mimo wszystko na papierze wydaje się jak dotąd moim najtrudniejszym rywalem - stwierdził faworyzowany Smith.