BARRERA 'POMŚCIŁ' FONFARĘ I HOPKINSA

W ciekawej konfrontacji jednych z najlepszych pięściarzy świata wagi półciężkiej Sullivan Barrera (20-1, 14 KO) pokonał silnego niczym tur Joe Smitha Jr (23-2, 19 KO).

Początek na korzyść Kubańczyka, który wyprzedzał akcje rywala. Ale zagapił się na moment i na pół minuty przed końcem pierwszej rundy lewy sierp pogromcy Fonfary oraz Hopkinsa ściął go z nóg. Po liczeniu do ośmiu Amerykaninowi zostało już mało czasu i przeciwnik dotrwał do przerwy. A po niej doszedł nawet do głosu, dwukrotnie trafiając w kombinacji prawy podbródkowy z prawym sierpem. Na początku trzeciego starcia  Barrera trafił mocno długim prawym, a w czwartym kilka razy skarcił silnego fizycznie rywala prawym podbródkowym.

W kolejnych minutach dalej swoje warunki dyktował szybszy i bardziej dokładny uciekinier z "Gorącej Wyspy". Ale kiedy tylko Smith Jr machnął z pełnym skrętem tułowia swoim sierpem, nokaut mógł odwrócić losy potyczki.

I kiedy Smith trafiał, Barrera rzeczywiście był w tarapatach. Problem Amerykanina polegał jednak na tym, że na jeden jego celny cios, rywal odpowiadał sześcioma-siedmioma celnymi ze swojej strony. Kiedy więc zabrzmiał ostatni gong, wszyscy sędziowie wskazali na Sullivana - 96:93, 97:92 i 97:92.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 16-07-2017 05:26:51 
97-92 słuszna punktacja. U mnie Barrera wygrał rundy 2-10, pierwszą przegrał oczywiście dwoma punktami..
Kawał świetnej walki, Smith jr. to jednak kawał twardziela, do teog gość naprawdę silny..
Barrera to top 5 tej wagi, chciałbym go zobaczyć z Gvozdykiem, bo Stevenson powinien wreszcie odbębnić Alvareza..
 Autor komentarza: astarte
Data: 16-07-2017 07:25:16 
jesli czikenson w kolejnej walce nie spotka sie z alvarezem, to powinien mu zostac odebrany tytul, a WBC zdetronizowac i spasc do poziomu szamba.

momentami mam wrazenie, ze IBO jest stokroc powazniejsza organizacja niz ta czolowa czworka. a WBC ostatnio tak daje dupala, ze az wstyd mi czytac kolejne newsy o ich ekscesach.
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 16-07-2017 11:23:31 
Miałem iść spać, ale zostałem i warto było. Super walka. Barrera jest świetnym zawodnikiem. Szkoda mi Smith Jr'a... Twardy i silny skurczybyk. On ma ręce z betonu chyba. Czego się nie dotknie to wywraca :) teoretycznie to on ma szansę z każdym na świecie. Przyjął w tej walce też masę ciosów i był w tarapatach. Pokazał jednak ze walki z Fonfarą I Hopkins to nie przypadek. Andrzeja to on ubija 10/10 razy.
 Autor komentarza: Adih4sh
Data: 16-07-2017 22:12:57 
Barrera w tej walce pokazał dobrą podróbkę Warda z siłą ciosu, Smith nie miał nic do powiedzenia po za dwoma, trzema momentami.
Jej...jak ja bym go chciał zobaczyć ze Stevensonem albo Kowalem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.