SCHAEFER O WBSS: NAJLEPSZA WALKA? NIE PYTAJCIE MNIE O TO!

Richard Schaefer, jeden z promotorów odpowiedzialnych za turniej World Boxing Super Series, jest bardzo podekscytowany walkami w wadze junior ciężkiej. W jednej z nich wystąpi Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO).

Schaefer, założyciel stajni Ringstar Promotions, a w przeszłości dyrektor generalny Golden Boy Promotions, nie potrafi wskazać jednej, tej najbardziej emocjonującej potyczki.

- Wyróżnia się walka Usyka [z Huckiem]. Ale też Dorticosa [z Kudriaszowem]. Właściwie to nie pytajcie mnie o to! W przypadku każdej walki mogę wymienić dziesięć powodów, dla których to ona jest najlepsza. Tu żaden pojedynek nie będzie nudny - stwierdził.

W pierwszym sezonie WBSS zawodnicy będą rywalizować w wagach super średniej i junior ciężkiej. Szczególnie duże zainteresowanie budzi ta druga, ponieważ wystąpią w niej właściwie wszyscy najlepsi zawodnicy świata.

- Waga junior ciężka była w dużej mierze ignorowana przez ostatnie 15-20 lat. A ci zawodnicy to jedni z najbardziej dzisiaj ekscytujących pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe. Weźmy Dorticosa i Kudriaszowa. Razem stoczyli 43 walki, wygrali 42, w tym 41 przez nokaut! Ci goście nie wiedzą, jak przegrywać, a kiedy wygrywają, to przed czasem. I teraz się ze sobą zmierzą. Nie ma nic bardziej ekscytującego! - powiedział Schaefer.

Właśnie ze zwycięzcą pojedynku Dorticos-Kudriaszow będzie walczyć Włodarczyk, jeśli wygra walkę ćwierćfinałową. W niej rywalem Polaka będzie mistrz IBF Murat Gasijew (24-0, 17 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 11-07-2017 13:24:38 
Dla mnie najciekawiej i najrówniej wygląda starcie Dorticosa z Kudriaszowem. Sporą zagadką jest Mike Perez, kto wie może zdetronizuje Breidisa, choć ja osobiście stawiam na Łotysza na pkt..
Usyk zdominuje Hucka, ale nie sądzę by go zastopował..Za to najprostsza walka do przewidzenia to niestety Gasijew - Włodarczyk. Tu stawiam niestety, na nokaut na Krzyśku..
 Autor komentarza: georgedawid
Data: 11-07-2017 15:09:09 
Perez zagadka, Briedis nie jedną walkę stoczył w ciężkiej więc dla niego nie robi różnicy, Usyk gładko, Gasiev gładko, Kudriaszow wojna na całego
 Autor komentarza: UrbanHorn
Data: 11-07-2017 15:57:16 
Perez zagadką? - niech będzie.

Nie rozumiem jednak milczącego doceniania Briedisa.
Dla mnie to poza Włodarczykiem najbardziej przeciętny i szary zawodnik. To taki póki co łotewski Włodarczyk, który poza wyboksowanym Huckiem walczył jeszcze ze średniakiem Durudolą. Kompletnie nie rozumiem akceptacji w tym turnieju właśnie dla Briedisa. OK, bo ma pasek. A poza tym???

Zachęcam do przyjrzenia się jego zaj...j karierze.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 11-07-2017 16:41:22 
Ło matko, łotewski Włodarczyk :-)

Briedi to zawodnik o nieprzeciętnych umiejętnościach, który potrafi boksować z dystansu, jak i w półdystansie, doskonale ustawia się względem przeciwnika, świetnie skraca i kontroluje dystans, generalnie ma zajebista pracę nóg.

Durdolę zrobił koncertowo, kiedy chciał boksował, kiedy chciał trzymał go przy linach i bił kombinacjami.

Hucka zdeklasował, zrobił chłopaka do zera, nie będąc ani przez chwilę zagrożonym, kontrolując dokładnie każdy cm ringu przez niemal całą walkę. Ośmieszył Marco na jego terenie i to wcale nie Huck był taki słaby, tylko Briedis tak mocny

No, ale niech będzie , że jest przeciętny.
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 11-07-2017 16:42:38 
Perez jest zagadką, na ringpolska tamtejsci eksperci uważają nawet, że wygra ten turniej i jest czarnym koniem.
Moim zdaniem Perez dostanie równie ciężkie lanie w tym turnieju co od Povetkina.

Nadal ubolewam nad tym, że w turnieju zamiast Pereza i Hucka nie ma Lebiedieva i Główki. Dżizas to co by było...

Wygra Usyk lub Gassiev. Dorticos zaskoczy na +.
Szkoda że Włodar najlepsze lata ma za sobą. Niby "polska kategoria", a nie ma kim reprezentować...
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 11-07-2017 16:43:41 
@rocky:
Moim zdaniem Briedis to wlaśnie czarny koń. On może dość do finału, ale Usyka nie przeskoczy.
 Autor komentarza: hms
Data: 11-07-2017 16:58:01 
A dla mnie czarnymi końmi są Kubańczycy (nie piszę o kolorze skóry). O Perezie w CW nie wiemy nic, więc nie zaskoczyłaby mnie zarówno całkowita dominacja w tym turnieju jak i kompromitacja z Breidisem. Natomiast Dorticos oprócz Kalengi nie walczył z nikim poważnym, ale wydaje się, że ma duży potencjał
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 11-07-2017 17:55:01 
Najlepsza walka?..Wszystkie będą dobre..Tu każdy, no może prawie każdy, może się odpalić i dać niezłe widowisko..
Szkoda że w HV gwiazdy nie dadzą się tak skumulować w jednym turnieju..
 Autor komentarza: hms
Data: 11-07-2017 18:24:19 
Dadzą się, tylko pula nagród musiałaby być znacznie większa, myślę że wybór CW był podyktowany m.in. niską ceną. Nawet w niewiele popularniejszej SMW nie udało się zebrać większości gwiazd
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 11-07-2017 21:15:16 
Jak słysze że ktoś pisze że Bredis porównują to Włodarczyka to mnie ogarnia pusty śmiech , Diablo oprócz w miarę mocnego ciosu ale żadnej petardy i niezłej obrony nie ma nic żeby

zagrozić komuś z czołówki
Huck to żaden wirtuoz jest toporny , fauleje ale jest twardy
i lebiedev w prime się z nim męczył
a Bredis z Huckiem tam prawie zdeklasował Hucka ,
Bredis ma dobrą pracę , balans mocny cios Diablo by wyraźnie wypunktował jak Drozd
 Autor komentarza: UrbanHorn
Data: 11-07-2017 21:39:07 
@Rocky86 - żadne łomatki ci nie pomogą w prognozowaniu przyszłości...

Twoja wypowiedź to klasyka gatunku, czyli dowodzenie założonej, jedynie słusznej tezy. W taki sposób zbudowałeś klasą Briedisa.

Otóż JA napisałem o przeciętności Durudoli, i Hucka, ale TY na Durudoli i Hucku dowodzić swego.
I nie ważne też, że Briedis ma na rozkładzie poza nimi przeciwników typu węgierscy przeciwnicy Diablo. Ważne, że musiałeś powiedzieć coś swojego.

Nie zmieniam więc zdania - Briedis póki co nie pokazał nic nawet średnio wielkiego. Widziałem dokładnie jego walkę z Huckiem i gość mi przypina przeciętnego pykacza, który potrafi ograć tępego i wyboksowanego osiłka. To naprawdę mało.

Osobiście liczę na Pereza - jeśli gość nie przegra z lenistwem - zrobi niespodziankę. A liczę, że nie przegra bo zrobił coś przeciwnego niż Adamek - odpuścił HW wybierając cruiser. Owszem - zanotował wpadki, ale walka z Abdusalamowem poza dramatem "post" na długo zapadła w pamięć.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.