COTTO: BOKS PRZECHODZI PRZEZ TRUDNY OKRES

Z powodu kontrowersyjnych decyzji sędziów boks nie ma się ostatnio najlepiej, uważa słynny Portorykańczyk Miguel Cotto (40-5, 33 KO), który tak samo jak Manny Pacquiao (59-7-2, 38 KO) jest trenowany przez Freddie'ego Roacha.

"Pac Man" przegrał przed tygodniem w Brisbane z Jeffem Hornem (17-0-1, 11 KO). Zdaniem większości obserwatorów Filipińczyk powinien był wygrać, ale sędziowie punktowi jednogłośnie przyznali zwycięstwo Australijczykowi.

- To, co się przydarzyło Manny'emu i Freddie'emu, dotyczy wyłącznie ich. To nie moja sprawa - oznajmił Cotto.

Jednocześnie przyznał, że sędziowie zbyt często się ostatnio mylą. Sam uważa, że padł ofiarą niesprawiedliwego werdyktu w walce z Saulem Alvarezem (49-1-1, 34 KO) w listopadzie 2015 roku.

- Sądzę, że przez kontrowersyjne decyzje boks przechodzi teraz przez trudny okres. Jako bokserzy musimy jednak dalej ciężko pracować. A sędziowie dalej muszą robić swoje - stwierdził.

36-letni Portorykańczyk przygotowuje się obecnie do pojedynku o wakujący pas WBO w kategorii junior średniej z Yoshihiro Kamegaiem (27-3-2, 24 KO). Walka odbędzie się 26 sierpnia w Carson w Kalifornii.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.