PROMOTOR KUDRIASZOWA ZADOWOLONY Z DRAFTU

Redakcja, rsport.ru

2017-07-09

Szef grupy Mir Boksa, która promuje Dmitrija Kudriaszowa (21-1, 21 KO), jest zadowolony z drogi, jaka czeka potężnie bijącego Rosjanina w turnieju World Boxing Super Series.

W ćwierćfinale wagi junior ciężkiej 31-latek zmierzy się z również obdarzonym bardzo mocnym uderzeniem Yunierem Dorticosem (21-0, 20 KO). Zwycięzca będzie potem walczyć z triumfatorem potyczki o pas IBF, w której pretendent Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO) zaboksuje z Muratem Gasijewem (24-0, 17 KO).

- W tym turnieju startują bardzo poważni zawodnicy. Po losowaniu nie ma co mówić, że ktoś miał szczęście. Myślę, że Kubańczyk Dorticos to dobra opcja dla Kudriaszowa - oznajmił Andriej Riabiński.

- Droga do finału jest bardzo dobra. Jak Kudriaszow wygra, to zmierzy się z Gasijewem lub Włodarczykiem, a to moim zdaniem świetna opcja. Ścieżka Kudriaszowa jest optymalna, jestem zadowolony - dodał.

Dwa pozostałe ćwierćfinały to walki Usyk-Huck o tytuł WBO oraz Briedis-Perez o pas WBC. Rywalizacja ruszy we wrześniu, a zakończy się w maju przyszłego roku.