TRENER BELLEW: WARD DAJE SIĘ TRAFIAĆ, JEST DO POKONANIA

Redakcja, Sky Sports

2017-07-05

Lider rankingów P4P Andre Ward (32-0, 16 KO) może się zmierzyć w kolejnym pojedynku z Tonym Bellew (29-2-1, 19 KO). W takiej walce chętnie widziałby swojego podopiecznego szkoleniowiec Anglika.

- Mówcie, co chcecie, ale Ward coraz częściej daje się trafiać, Kowaliow kilka razy go zranił. Ludzie powiedzą, że Kowaliow bije mocniej, ale Tony zmężniał w kategorii junior ciężkiej i stał się silnym puncherem - oznajmił David Coldwell.

- Ward jest fantastyczny, nie ma co do tego wątpliwości, ale Bellew może wygrać. To byłaby trudna walka z jednym z najbardziej uzdolnionych pięściarzy, wierzymy jednak, że można go pokonać - dodał.

Bellew prawdopodobnie musiałby na to starcie wrócić do wagi junior ciężkiej, choć nie można wykluczyć, że Ward, zunifikowany mistrz dywizji półciężkiej, zgodziłby się z nim boksować nawet w ciężkiej. Po pokonaniu po raz drugi wspomnianego Siergieja Kowaliowa trener Amerykanina mówił o możliwości walki z samym liderem królewskiej kategorii Anthonym Joshuą (19-0, 19 KO).

Coldwell nadmienił, że jeśli nie z Wardem, jego podopieczny być może ponownie zaboksuje z Davidem Haye'em (28-3, 26 KO), którego pokonał w marcu, a który powoli wraca do zdrowia po kontuzji, jakiej się wówczas nabawił.

- Jeśli ta walka będzie miała sens i będą jej chcieli kibice, to zrobimy to ponownie. I Tony znowu wygra - stwierdził trener.