GOŁOWKIN vs ALVAREZ: SPECJALNY PAS WBC Z OKAZJI WALKI

Miguel Rivera, BoxingScene

2017-07-03

Co prawda Saul Alvarez (49-1-1, 34 KO) jest obrażony na władze federacji World Boxing Council, ale prezydent tej organizacji Mauricio Sulaiman poinformował, że przy okazji jego walki z Giennadijem Gołowkinem (37-0, 33 KO) w stawce znajdzie się specjalny pas WBC, zaprojektowany właśnie z okazji tej potyczki.

To Kazach jest mistrzem wagi średniej według WBC, WBA i IBF, dlatego Canelo ma tak naprawdę mało do powiedzenia. Natomiast jeśli wygra, wtedy będzie mógł oficjalnie zrzec się tytułu WBC.

Meksykanin obraził się, gdy organizacja zmuszała go do starcia z "GGG", a Sulaiman rzekomo miał insynuować, że po prostu boi się kazachskiego króla nokautu. Canelo poczuł się urażony i zapowiedział, że nie będzie sankcjonował żadnej ze swoich walk powiązanych z WBC.

- Chciałbym spotkać się i porozmawiać z Saulem. On jest znakomitym pięściarzem, idolem w Meksyku i pomiędzy nami nie powinno być żadnych napięć ani niepotrzebnego dystansu. Przecież przez lata mieliśmy przyjacielskie stosunki, dwukrotnie zdobywał nasz pas, zawsze byliśmy w bliskich relacjach i ten konflikt nikomu nie jest potrzebny. Należałoby się spotkać, wszystko wyjaśnić i po prostu iść naprzód. Gołowkin jest naszym mistrzem, więc będziemy sankcjonować ten pojedynek jako mistrzowski. A zwycięzca będzie mógł najwyżej potem z niego zrezygnować - mówi Sulaiman.

Walka na szczycie wagi średniej i zestawienia P4P odbędzie się 16 września w T-Mobile Arena w Las Vegas. Broniący trzech pasów Gołowkin właśnie rozpoczął przygotowania do tej konfrontacji.