YOURI KALENGA SZUKA WYZWAŃ - PROPONOWAŁ SIĘ RÓWNIEŻ GŁOWACKIEMU

Redakcja, World Boxing News

2017-06-27

Youri Kayembre Kalenga (23-3, 16 KO) szuka swojej szansy na walkę ze znanym nazwiskiem. Pięściarz z Kongo reprezentujący barwy Francji zwraca swoje oczy między innymi w stronę Polski.

"Byk" pokonał niemal dokładnie trzy lata temu Mateusz Masternaka (39-4, 26 KO) stosunkiem głosów dwa do jednego na swoim terenie i sięgnął po pas WBA kategorii junior ciężkiej w wersji tymczasowej. W zeszłym roku po dziewięciu rundach prowadził na punkty u dwóch sędziów, lecz Yunier Dorticos (21-0, 20 KO) załatwił go przed czasem. Teraz Kalenga chętnie wyszedłby z nim do rewanżu, ale Dorticos oficjalnie został włączony do turniejowej ósemki WBSS.

- Marzy mi się druga walka z Dorticosem i rewanż za tamtą porażkę. Przecież do momentu zastopowania potyczki prowadziłem na kartach dwóch sędziów. On miał tamtej nocy wiele szczęścia, jednak za drugim razem wszystko wyglądałoby już inaczej. Mam z nim zadawnione porachunki i chcę je wyrównać - mówi "Byk", który chciałby także przetestować umiejętności naszego ostatniego mistrza świata, Krzysztofa Głowackiego (27-1, 17 KO).

- Dajcie mi tych najlepszych, a pokażę na co mnie stać. Za każdym razem, gdy jestem w ringu, gwarantuję kibicom dobre show. Jeśli tylko dostanę szansę, wykorzystam ją i zostanę mistrzem świata. Fajnie by było, gdybym na przykład dostał zaproszenie do turnieju World Boxing Super Series, bo jeśli ci najlepsi nie będą musieli się ze mną bić, to nie podejmą rękawicy - dodał Kalenga.

- Proponowaliśmy walki różnym zawodnikom, między innymi Głowackiemu. Oferowaliśmy się również Huckowi czy Gasijewowi, lecz wszystkie te oferty zostały odrzucone - dodał Gary Hyde, menadżer Kalengi.

'POLSKA KATEGORIA' PO PBN 7, CZYLI NAJLEPSI POLSCY CRUISERZY >>>

Przypomnijmy, że Kalengę dla "Główki" proponował również na galę PBN 7 Mateusz Borek. I potwierdził, że takiego przeciwnika nie przyjęli promotorzy Polaka.