DAN RAFAEL: GŁOWACKI KOLEJNYM UCZESTNIKIEM WBSS

Marcin Olkiewicz, ESPN

2017-06-26

Wydaje się niemal przesądzone, że w wielkim turnieju "World Boxing Super Series" w kategorii junior ciężkiej będziemy mieli dwóch reprezentantów Polski. Według cenionego amerykańskiego dziennikarza Dana Rafaela obok Krzysztofa Włodarczyka w zabawie udział weźmie również Krzysztof Głowacki (27-1, 17 KO).

Przypomnijmy, że jest o co walczyć, gdyż w puli nagród turnieju, w którym zawodnicy będą rywalizować o nagrodę im. Muhammada Alego, znajdzie się łącznie 50 mln dolarów. Zwycięzca zgarnie ok. 10 mln.

Zdaniem zawsze doskonale poinformowanego Rafaela właściwie pewny jest już występ w imprezie także być może najlepszego cruisera świata, Aleksandra Usyka (12-0, 10 KO). Oficjalnie występ zarówno "Główki" jak i czempiona federacji WBO może zostać anonsowany w ciągu nawet kilku dni.

Jak dotąd organizatorzy potwierdzili, że w zmaganiach turniejowych w kategorii junior ciężkiej na pewno wezmą udział Mairis Briedis, Yunier Dorticos, Murat Gasijew, Dmitrij Kudriaszow i oczywiście wcześniej wspomniany Włodarczyk.