KUDRIASZOW DOŁĄCZA DO WŁODARCZYKA, WYSTARTUJE W WBSS

Redakcja, TASS

2017-06-26

Potężnie bijący Rosjanin Dmitrij Kudriaszow (21-1, 21 KO) został oficjalnie potwierdzony jako uczestnik turnieju World Boxing Super Series, w którym wystąpi też m.in. Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO).

Udział "Rosyjskiego Młota" ogłosił w poniedziałek na konferencji prasowej Andriej Riabiński, szef promującej go stajni Mir Boksa. Poinformował przy tym, że do rywalizacji nie stanie inny jego zawodnik, mistrz WBA w kategorii junior ciężkiej Denis Lebiediew (29-2, 22 KO).

Oprócz Kudriaszowa i Włodarczyka w wadze cruiser w WBSS wystąpi także Mairis Briedis (22-0, 18 KO). Łotysz jest czempionem WBC, a Kudriaszow to obowiązkowy pretendent do tego trofeum.

W puli nagród turnieju, w którym zawodnicy będą rywalizować o nagrodę im. Muhammada Alego, znajdzie się łącznie 50 mln dolarów. Zwycięzca zgarnie ok. 10 mln.

WBSS ma być imprezą doroczną, a na każdy sezon przewidziano turnieje w dwóch wagach. W pierwszym poza junior ciężką będzie to super średnia. Początek zmagań zaplanowano na wrzesień bieżącego roku, finały mają się natomiast odbyć w maju 2018.