ANDRE WARD: WAGA CIĘŻKA ZAWSZE BYŁA MOIM MARZENIEM (STATYSTYKI)

Redakcja, ESPN

2017-06-18

Siergiej Kowaliow (30-2-1, 26 KO) bije bardzo mocno, ale choć trafiał częściej niż Andre Ward (32-0, 16 KO), to sam poległ przed czasem. Amerykanin zaś rozzuchwalił się tak bardzo, że mówi nawet o wadze ciężkiej.

Rosjanin wyprowadził 407 ciosów, z których 95 doszło celu (23%). Liczby Warda to 80 celnych uderzeń na 238 wyprowadzonych (34%).

"SOG" swego czasu zdominował kategorię super średnią, a obecnie nie ma sobie równych w półciężkiej. Póki co raczej nie myśli o zakończeniu kariery, a bardziej o następnych wyzwaniach. Być może mistrz olimpijski sprzed trzynastu lat pójdzie znów z kilogramami do góry.

- Mam nadzieję, że w końcu doczekam się należytego szacunku za to co dziś dokonałem. Być może przeniosę się teraz do kategorii junior ciężkiej, ale mogę spróbować sił nawet w ciężkiej. To zawsze było moim marzeniem. A jeśli żyje się w zgodzie z Bogiem, wszystko tak naprawdę jest możliwe. Marzyłem zawsze o wadze ciężkiej i tu chodzi przede wszystkim o wybór najbardziej odpowiedniego rywala. Wszystko jest możliwe, nawet starcie z Joshuą - przekonuje Ward.