PBN7: UDERZENIE DRUGIE - WIERZBICKI vs TLATLIK

Dwóch młodych i nadal niepokonanych pięściarzy już 24 czerwca podczas Polsat Boxing Night 7 wejdzie do jednego ringu. Łukasz Wierzbicki (12-0, 6 KO) czy Robert Tlatlik (20-0, 14 KO)? Poznajcie bohaterów drugiej walki PBN 7 – Nowe Rozdanie.

Obaj pięściarze mają polskie korzenie, ale obaj swoje sportowe kariery rozwijali poza granicami naszego kraju. Robert Tlatlik tuż po urodzeniu przeniósł się do niemieckiego Essen i właśnie w Niemczech stoczył swoje wszystkie zawodowe pojedynki. Łukasz Wierzbicki natomiast po dwóch latach studiowania we Wrocławiu postanowił przeprowadzić się do kanadyjskiego Calgary.

Wierzbicki stoczył do tej pory dwanaście pojedynków, a jedenaście z nich właśnie w Kanadzie. Dopiero ostatnim występem z Holendrem Innocentem Anyanwu debiutował na polskiej ziemi, ale już wtedy wiedział, że wystąpi na gali Polsat Boxing Night. Zabawę ze sportami walki rozpoczynał od kickboxingu i zawsze może liczyć na wsparcie swojego brata Wojtka, który kontynuuje przygodę z tą dyscypliną.

W Polsce szybko rozpoczął współpracę z Andrzejem Gmitrukiem. Znany szkoleniowiec komplementował pięściarza od samego początku. – Ten chłopak ma coś w sobie. Przede wszystkim zawsze z uśmiechem wchodzi na salę treningową i nigdy nie narzeka. Zawsze ma ochotę na czerpanie nowej wiedzy – mówi Gmitruk.

Wierzbicki doskonale opanował walkę z kontry i na tym elemencie w połączeniu z refleksem i wyczuciem dystansu opiera swój styl. Wspólnie z Gmitrukiem pracowali nad uaktywnieniem prawej ręki, która przy jego leworęcznej postawie może w kluczowych momentach okazać się elementem decydującym. Walka z Tlatlikiem będzie największym wyzwaniem w jego karierze, ale Wierzbicki jest świadomy swoich umiejętności i mierzy znacznie wyżej. – Chcę pokonać wszystkich na krajowym podwórku, a później ruszyć dalej – mówi.

O jego rywalu kibice w Polsce wiedzą niewiele, choć urodził się w Chorzowie. Do Niemiec jego rodzicie przeprowadzili się tuż po jego narodzinach i tam za sprawą starszego brata rozpoczął swoją pięściarską przygodę. Błyskawicznie trafił do juniorskiej kadry, a po kilku latach postanowił przejść na zawodowstwo. Przez sześć lat zwyciężył dwudziestokrotnie i aż czternaście razy posyłał swoich rywali na deski. Na Polsat Boxing Night będzie miał okazję po raz pierwszy wystąpić w Polsce i w jego opinii 21. zwycięstwo w rekordzie nie będzie nosiło miana niespodzianki. - Będę lepiej przygotowany taktycznie – ocenia Tlatlik.

Tlatlik zdecydowanie bardziej woli atakować niż czekać na atak swoich przeciwników, a to zgoła odmienny styl niż ten, który prezentuje Wierzbicki. Zderzenie dwóch niepokonanych pięściarzy powracających w rodzinne strony jest samo w sobie poręczeniem doskonałego widowiska. Druga walka gali PBN 7 odpowie na pytanie, który z pięściarzy w kategorii junior półśredniej może rozdawać karty przez najbliższe lata.

O gali PBN 7 - Nowe Rozdanie:
W walce wieczoru PBN 7 do ringu powróci były mistrz świata kategorii półciężkiej i junior ciężkiej – Tomasz Adamek (50-5, 30 KO), który zmierzy się z australijskim królem nokautu Solomonem Haumono (24-3- 2, 21 KO).

Przed starciem "Górala" kibice zobaczą pojedynek byłego mistrza świata Krzysztofa Głowackiego (26-1, 16 KO), który zmierzy się z niepokonanym Turkiem Hiznimem Altunkayą (29-0, 17 KO).

W Ergo Arenie po raz kolejny zaboksuje także Mateusz Masternak (38-4, 26 KO). Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej ma przed sobą arcytrudne wyzwanie – jego rywalem w Gdańsku będzie niewygodny i mocno bijący Ismail Sillach (25-3, 19 KO), srebrny medalista mistrzostw świata w boksie olimpijskim.

W karcie walk nie zabrakło miejsca dla jednego z najbardziej perspektywicznych bokserów wagi junior średniej na świecie Macieja Sulęckiego (24-0, 9 KO). "Striczu" będzie faworytem konfrontacji z Damianem Bonellim (24-1, 21 KO), ale Argentyńczyk z wielką przyjemnością pokrzyżuje plany Polaka.

ZAMÓW PPV NA GALĘ PBN7 W JAKOŚCI HD >>>

MB Promotions nie zapomina również o promocji kobiecego pięściarstwa. 24 czerwca szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzyma świeżo upieczona mistrzyni świata Ewa Brodnicka (13-0, 2 KO).

TU KUPISZ BILETY NA POLSAT BOXING NIGHT >>>

W Gdańsku zobaczymy również występy niepokonanych - Łukasza Wierzbickiego (12-0, 6 KO) w konfrontacji z Robertem Tlatlikiem (20-0, 14 KO), a także świetnie rokującego i mocno bijącego Adama Balskiego (9-0, 7 KO), który skrzyżuje rękawice z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata Łukaszem Janikiem (28-3, 15 KO). Pikanterii karcie walk dodaje również rewanżowe starcie Norberta Dąbrowskiego (20-6- 1, 8 KO) z Robertem Talarkiem (17-12- 2, 11 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 16-06-2017 15:28:51 
Dzien bez artykulu o PBN7 to dzien stracony.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 16-06-2017 15:36:24 
Przestań już płakać. Nie podoba się, to nie czytaj.
 Autor komentarza: Tharivol
Data: 16-06-2017 16:41:50 
panu tygryskowi jak zwykle mucha na nosie siedzi...

Szczerze to ja chętnie obejrzę wszystkie walki (Wierzbicki mnie ciekawi najbardziej ze względu na swój styl, który nie jest często spotykany na naszym podwórku) pomijając Adamka, bo jakoś nie garnę się już oglądania Tomasza od walki z Cunnem...
 Autor komentarza: Clevland
Data: 16-06-2017 20:48:36 
Przynajmniej dowiedziałem się czegoś o Tlatliku.
Wierzbicki wygląda trochę delikatnie jak na boksera.
 Autor komentarza: Krzyzak
Data: 16-06-2017 23:33:01 
Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 16-06-2017 15:28:51
Dzien bez artykulu o PBN7 to dzien stracony

Spierdalaj malkontencie
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.