WARD: RIGONDEAUX TO MISTRZ, PODZIWIAM GO NA FILMIKACH

Redakcja, Informacja własna

2017-06-16

Andre Ward (31-0, 15 KO) z dużym szacunkiem wypowiadał się w czwartek na konferencji prasowej o dwukrotnym mistrzu olimpijskim Guillermo Rigondeaux (17-0, 11 KO).

Obaj pięściarze boksują pod auspicjami grupy Roc Nation i obaj wystąpią w nocy z soboty na niedzielę na gali w Las Vegas. Ward zmierzy się na niej w walce wieczoru z Siergiejem Kowaliowem (30-1-1, 26 KO), a Rigondeaux zmierzy się wcześniej z Moisesem Floresem (25-0, 17 KO).

- Ten gość to mistrz! - stwierdził na konferencji Amerykanin, wywołując aplauz zgromadzonych.

- Fakt, że cię nie rozumieją, bracie, to nie twoja wina. Fakt, że nie dostajesz szacunku, na jaki zasługujesz, to nie twoja wina. Prędzej ich. Oglądam filmiki z tobą. Szacunek, bracie! - dodał.

Gdy wypowiadał te słowa, Kubańczyk podszedł do niego przybić żółwika. Później obaj wspólnie pozowali do zdjęć, jako że na sesji nie stawił się Kowaliow, który postanowił opuścić konferencję, zanim się zakończyła.

Rigondeaux, choć doceniany ze względu na olbrzymie umiejętności, często jest krytykowany zarówno przez kibiców, jak i ekspertów za zbyt asekurancki styl. Adresatem podobnych zarzutów bywa też Ward.