PROMOTOR JOSHUY WSKAZAŁ PIĘCIU NAJLEPSZYCH BOKSERÓW ŚWIATA

Redakcja, Sky Sports

2017-06-14

Eddie Hearn, najbardziej dzisiaj prominentny promotor boksu zawodowego w Europie, który w swojej grupie ma m.in. Anthony'ego Joshuę, podzielił się z kibicami własnym rankingiem najlepszych pięściarzy świata bez podziału na kategorie wagowe.

Na pierwszym miejscu szef Matchroom Boxing umieścił Amerykanina Andre Warda (31-0, 15 KO), zunifikowanego mistrza kategorii półciężkiej, który już w weekend zmierzy się w wyczekiwanym rewanżu z Siergiejem Kowaliowem. - Jego styl nie jest atrakcyjny dla oka, ale to, co robi w ringu jest niesamowite - oznajmił.

Tuż za nim w rankingu Hearna znalazł się dwukrotny mistrz olimpijski, a obecnie czempion WBO w wadze super piórkowej Wasyl Łomaczenko (8-1, 6 KO). - To geniusz. Przegra tylko wtedy, jeśli nadal będzie iść w górę z wagą - ocenił promotor.

Miejsca trzecie i czwarte przypadły odpowiednio Terence'owi Crawfordowi (31-0, 22 KO) i Saulowi Alvarezowi (49-1-1, 34 KO), który o jedną lokatę wyprzedził Giennadija Gołowkina (37-0, 33 KO). Meksykanin i Kazach skrzyżują rękawice w hitowym pojedynku, do którego dojdzie 16 września w Las Vegas. - Jeśli Alvarez pokona Gołowkina, trafi u mnie na pierwsze miejsce - stwierdził Hearn.

P4P według Eddie'ego Hearna

1. Andre Ward
2. Wasyl Łomaczenko
3. Terence Crawford
4. Saul Alvarez
5. Giennadij Gołowkin