WARD: WALKA MAYWEATHER-McGREGOR WCALE NIE ZNISZCZY BOKSU

W opinii wielu ludzi w bokserskim środowisku potencjalna walka Mayweather-McGregor nie przyniesie nic dobrego. Nie zgadza się z tym Andre Ward (31-0, 15 KO).

Do bojkotu starcia gwiazd boksu i MMA wzywał niedawno Oscar De La Hoya. Przed laty słynny pięściarz, a obecnie promotor mówił, że to "cyrk", który kibice powinni zamknąć poprzez niekupowanie biletów i pakietów PPV.

Ward został zapytany w radiu SiriusXM przez Gerry'ego Cooneya, znanego niegdyś zawodnika wagi ciężkiej, czy tego typu starcie zrujnuje boks.

- Nie, absolutnie. Nigdy wcześniej nie było takiego wydarzenia. Jak ktoś chce to kupować i się tym emocjonować, to proszę bardzo, niech tylko pamięta, na co się pisze. Gdyby się okazało, że to świetna walka, byłby to bonus. Dużo się mówi, że to zniszczy boks, ale to po prostu coś innego, coś, czego jeszcze nie było, wiadomo więc, że ludzie będą to krytykować. Zwróćcie uwagę, ile się o tym mówi. Jestem pytany o tę walkę w każdym wywiadzie, dzięki temu wielu niedzielnych kibiców zaczyna zwracać uwagę na boks - oznajmił.

- Osobiście raczej się na tym wydarzeniu nie stawię, ale z pewnością będę oglądać w telewizji. To w końcu wielki spektakl. Jestem kibicem boksu i chcę zobaczyć, co się wydarzy - dodał.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 10-06-2017 14:26:56 
McGregor będzie miał szansę punchera bo ma metal w pięściach czyli jakieś 0,25% szansy na wygraną. Floyd go boksersko robi na pkt albo przez TKO pod koniec walki. Ale sama otoczka będzie wyborna 2-ch wielkich trashtalkerów.
 Autor komentarza: sjerg
Data: 10-06-2017 14:27:45 
Największa gwiazda MMA robi za sukę dla Floyda który zapewne ośmieszy Irlandczyka. To tylko dowodzi że MMA jest lata świetlne za boksem.
 Autor komentarza: astarte
Data: 10-06-2017 15:21:27 
zdrowe podejscie warda. ta walka to wieksza reklama boksu niz starcie AJ vs WK.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 10-06-2017 15:43:44 
wpierdol, jaki Floyd zafunduje McGregorowi, będzie pokazem różnicy w tych sportach. Będę zdziwiony, jeśli 20 ciosów McGregora dojdzie celu w całej walce, która pewnie nie potrwa dłużej niż 6 rund.
 Autor komentarza: coolpix
Data: 10-06-2017 16:05:29 
Ze dwa razy obali rasiste z usmiechem i.przegra za miliony;)
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 10-06-2017 16:21:27 
Najlepsze jest to, że wszyscy Ci którzy tak krytykują Floyda, sami by chcieli być na Jego miejscu. Zapewne z chęcią zawalczuliby w tej walce nawet za 1% tego co On zgarnie
 Autor komentarza: tyler
Data: 10-06-2017 17:10:54 
Cytując klasyka...

"Pomyłka? Pomyłka? A w Charkowie dali dwóm mężczyznom ślub. Wszyscy mówili pomyłka, pomyłka! No i po roku urodziły im się bliźniaczki"
 Autor komentarza: LennoxLewisLion
Data: 10-06-2017 23:52:58 
Wiadomo, że Floyd wygra na zasadach boksu, no i...
wiadomo, że Gregor wygra na zasadach MMA.
Proste.
 Autor komentarza: kuba2
Data: 11-06-2017 14:09:47 
myśle że to raczej będzie promocja dla boksu który chyba od pewnego czasu przegrywa rywalizacje z MMA. Taka walka mogłaby pokazać, że pod wzgl. bokserskim MMA i klasyczne pięściarstwo to jednak inna bajka a coraz częstsza opinia to taka, że zawodnicy MMA są równie dobrymi bokserami co bokserzy, zapasnikami co zapaśnicy itd A w przypadku takiego McGregora to przede wszystkim umiejetność połączenia tych płaszczyzn. Jakby zmierzył się np z naszym Damianem Janikowskim w zapasach to zostałby zdeklasowany chociaż PBF w tej płaszczyźnie by pewnie zmiaźdzył. oczywiście w MMA sa tez spece o tych stylów bazowych, grapplerzy z czasrnymi pasami, mistrzowie olimpijscy w zapasach itp. ogólnie to walka pod Floyda który jest najbardziej kasowym sportowcem świata, pośrednio też walka pod boks. MMA raczej straci, no chyba że Connor jednak ustrzeli Floyda czego wykluczyć nie można.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.