WARREN: DUBOIS TO JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH TALENTÓW, JAKIE WIDZIAŁEM

Redakcja, The Telegraph

2017-06-05

Jeden z czołowych brytyjskich promotorów Frank Warren przekonuje, że w wadze ciężkiej dawno nie było talentu na miarę Daniela Dubois (3-0, 3 KO).

Zaledwie 19-letni zawodnik stoczył jak dotąd trzy walki na zawodowym ringu. Wszystkich rywali znokautował, a o sile jego ciosu przekonał się sam Anthony Joshua (19-0, 19 KO), którego Dubois powalił na deski podczas sparingu.

- Mało widziałem zawodników wagi ciężkiej, którzy mieliby taki talent w tak młodym wieku. To, co jednak imponuje najbardziej, to sposób, w jaki on łączy wszystkie swoje atuty - oznajmił promotor.

Sam Dubois, kiedy pytany jest o źródło swojej olbrzymiej siły, odpowiada: - Ciężko nad tym pracowałem, a teraz widać efekty. Nie zawsze miałem taką muskulaturę, dopiero ostatnio zacząłem nabierać masy mięśniowej. Ale silny byłem zawsze. Potrafiłem robić pompki przez trzy godziny.

Młody pięściarz ma stoczyć kolejną walkę w lipcu. Warren chciałby, żeby Dubois zaboksował już teraz o mistrzostwo Wielkiej Brytanii, mimo że zabraniają tego przepisy.