DANIEL DUBOIS POWALCZY O PIERWSZY TYTUŁ JUŻ W CZWARTYM STARCIE?

Redakcja, Daily Mail

2017-06-03

Frank Warren chce zniesienie przepisu mówiącego o tym, że o tytuł mistrza Wielkiej Brytanii może boksować zawodnik, który ukończył 21 lat. Wszystko dla swojego nowego prospekta, uważanego przez wielu za przyszłego mistrza świata wagi ciężkiej, Daniela Dubois (3-0, 3 KO).

Anglika jeszcze przez pięć tygodni możemy nazywać nastolatkiem. Dwa dni po dwudziestych urodzinach - konkretnie 8 lipca w Londynie, ma stoczyć czwarty zawodowy pojedynek, a jego promotor chce go przerzucić od razu z walk czterorundowych na dziesięciorundowe. Warren chciałby również, żeby jego nowy pupil stanął do potyczki o mistrzostwo Wielkiej Brytanii w najbliższym starcie, albo najpóźniej w kolejnym.

- Boks się zmienia i ewoluuje. Tacy młodzi atleci jak Daniel nie muszą już być doświadczeni i mieć ileś tam lat, teraz chodzi bardziej o ich siłę oraz realne możliwości. Te przepisy o wieku są archaiczne i trzeba je zmienić. Przecież Daniel świetnie radził sobie podczas sparingów z Joshuą - stwierdził Warren.

Tytuł brytyjski pozostaje nieobsadzony, tylko czy nawet będąc takim osiłkiem, a nie wychodząc poza pierwszą rundę, Dubois jest gotowy na takich zawodników jak Sam Sexton czy Gary Cornish? Ryzykowna gra...

Przypomnijmy, że Dubois zasłynął posłaniem Anthony'ego Joshuy (19-0, 19 KO) na deski podczas sparingu, gdy mistrz IBF/WBA przygotowywał się do starcia z Władimirem Kliczką. O wszystkim pisaliśmy TUTAJ.