Archiwum wiadomości z dnia: 2017-06-01

 


TRENER GOŁOWKINA: CANELO SKOŃCZY TAK JAK BROOK

Abel Sanchez, szkoleniowiec Giennadija Gołowkina (37-0, 33 KO) zapewnia, że słowa Floyda Mayweathera Jr, który zapowiedział przed dwoma dniami wygraną przed czasem Saula Alvareza (49-1-1, 34 KO) nad pięściarzem z Kazachstanu nie robią na nikim w ekipie "GGG" żadnego wrażenia i przedstawia własną wizję zaplanowanego na 16 września boju.


ZAPOMNIANY MISTRZ - BOB FITZSIMMONS

154 lata temu, a dokładniej 26 maja 1863 roku w mieście Helston, urodził się legendarny Bob Fitzsimmons (63-8-4, 59 KO), który do dzisiaj nazywany jest pierwszym angielskim mistrzem świata wszechwag. Ten niezbyt urodziwy i wcale nie imponujący warunkami fizycznymi kowal przez 27 lat swojej sportowej kariery demolował ówczesnych gigantów, a jego pięści bijące z mocą parowego młota pozwoliły mu przejść do historii, jako pierwszy czempion trzech dywizji.
STEVENSON: TO NIE MOJA WINA, ŻE NIE WALCZĘ Z NAJLEPSZYMI

Za dwa dni Andrzej Fonfara (29-4, 17 KO) spróbuje zostać piątym w historii polskim mistrzem świata w zawodowym boksie. Zadanie przed nim jednak niezwykle trudne, gdyż Adonis Stevenson (28-1, 23 KO) jest stawiany w roli zdecydowanego faworyta sobotniego starcia. Być może również dlatego Kanadyjczyk musi raz po raz odpierać zarzuty kibiców jakoby wybierał sobie możliwe najłatwiejszych oponentów.