SZEF SHOWTIME: GARCIA I BRONER NIE WAHALI SIĘ ANI PRZEZ CHWILĘ

Keith Idec, Boxingscene

2017-06-01

Od kilku godzin wiemy już oficjalnie, że 29 lipca zobaczymy bardzo interesującą potyczkę pomiędzy Miguelem Angelem Garcią (36-0, 30 KO) a Adrienem Bronerem (33-2, 24 KO). Szef działu sportowego w telewizji Showtime Stephen Espinoza zdradza kulisy zakontraktowania tego hitowego starcia.

Espinoza jest bardzo zadowolony z tego jak szybko udało się wypracować porozumienie pomiędzy obozami obu pięściarzy i deklaruje, że ich wzajemne starcie w tym momencie to idealne rozwiązanie dla wszystkich.

- Stwierdzenie, że to walka marzeń nie jest ani trochę przesadzone. To jedno z tych zestawień o któych marzysz i masz nadzieję, że kiedyś przyjdzie ci je zobaczyć. Tym razem wszystko odbyło się bardzo szybko, a obaj pięściarze nie wahali się ani przez chwilę. Rozmowy na temat tego pojedynku zaczęliśmy właściwie w zeszłym tygodniu, a już dzisiaj mieliśmy porozumienie - mówi Espinoza.

- Dla każdego z nich mieliśmy też inne opcje, ale żadna z nich nie była opcją tego kalibru. Nawet walka unifikacyjna nie byłaby dla Mikey'a takim wydarzeniem jak starcie z Bronerem - powiedział uradowany Espinoza.

Nieoficjalnie mówi się, że do pojedynku dojdzie w nowojorskiej Barclays Centre, choć kontrakt z halą nie został jeszcze sfinalizowany.