JOYCE LICZY NA REWANŻ Z YOKĄ NA ZAWODOWSTWIE

Już w piątek na zawodowym ringu zadebiutuje mistrz olimpijski w wadze super ciężkiej Tony Yoka. Na rewanż z Francuzem liczy Joe Joyce, który uległ mu w finale turnieju w Rio de Janeiro.

- To dobra walka, chciałbym się z nim zmierzyć. Ludzie, którzy oglądali z igrzyska, z pewnością również chętnie by to zobaczyli. To byłoby duże wydarzenie - oświadczył Anglik.

Joyce również zamierza niebawem stoczyć pierwszy pojedynek wśród profesjonalistów. Z zawodowcami zresztą już trenuje, w tym z samym Anthonym Joshuą (19-0, 19 KO), dla którego był kluczowym sparingpartnerem przed batalią z Władimirem Kliczką (64-5, 53 KO). Ostatnio sparował też z Kubańczykiem Mike'em Perezem (21-2-1, 13 KO), który 10 czerwca powróci na ring po przeszło dwóch latach przerwy.

- Pierwszy dzień to było jak wojna. Drugiego było już więcej techniki i taktyki. To bardzo uzdolniony zawodnik, choć nieco zardzewiały. To było w każdym razie dobrze doświadczenie - powiedział wicemistrz olimpijski.

W finale w Rio de Janeiro Joyce przegrał z Yoką decyzją sędziów 2:1. Rywalem złotego medalisty w pierwszym zawodowym występie będzie w piątek w Paryżu Amerykanin Travis Clark (12-0, 8 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: nonitek
Data: 31-05-2017 15:44:43 
Kiedyś to na pewno będzie świetne zestawienie. Na dzień dzisiejszy niepotrzebne.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 31-05-2017 17:27:43 
Joyce ma już 32 lata, spodziewam się, że obaj z Yoką stoczą ok 5-8 pojedynków, po czym przyjdzie czas ich walki, zapewne gdzieś w 2019 roku. Będzie fajnie, nie wiem czy styl Joyce'a nie będzie dla niego abrdzije pomocny na zawodowstwie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.