ELIMINACJE DO FINAŁU VII OOM 2017

W dniach 26-28.05.2017, w hali sportowej klubu MKS "Start" Grudziądz, odbyły się Eliminacje do VII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadetek, które w tym roku odbędą sie na początku lipca w Pułtusku - informacja w Kalendarzu Kibica 2017 >>>.

W zawodach wzięły udział 104 zawodniczki z 49 klubów i z 13 okręgów. Do finałów OOM, które odbędą się w lipcu w Pułtusku, z każdej wagi kwalifikowało się po 8 zawodniczek. Uzyskane wyniki potwierdzają dobrą pracę z dziewczętami w takich okręgach jak Zachodniopomorski, Śląski, Kujawsko-pomorski, Dolnośląski i Podlaski. W większości walk  było widać determinację i wolę zwycięstwa młodych zawodniczek. W opinii trenera kadry narodowej kadetek Katarzyny Czuba-Wrońskiej walki stały na dobrym poziomie sportowym a organizacja zawodów stała na wysokim poziomie. Również werdykty sędziowskie nie budziły kontrowersji.

Do wyróżniających się zawodniczek w tych zawodach zaliczyć należy: Darię Parada (BKS Skorpion Szczecin), Wiktorię Kluska (UKS Adrenalina Wrocław), Klaudię Poliwczak (MKS „Start” Grudziądz), Wierzbicką Roksanę (BKS Hetman Białystok), Brożek Aleksandrę (06 Kleofas AZS AWF Katowice), Pawlak Weronikę (WKB Gryf Wejherowo) i Różańską Julię (TS Wisła Kraków). Z grupy tej prawdopodobnie wyłonione zostaną kandydatki na lipcowe Mistrzostwa Europy kadetek, które odbędą się w Sofii (Bułgaria).

Nagrody specjalne otrzymały:

Puchar dla najlepszej zawodniczki Eliminacji do OOM:

Klaudia Poliwczak (MKS „Start” Grudziądz)

Puchar za najładniejszą walkę finałową Eliminacji do OOM:

Pogrzebska Dominika (KS Korona Wałcz)

Wierzbicka Roksana (BKS Hetman Białystok)

Puchar dla najlepszej zawodniczki K-P OZB:

Klaudia Poliwczak (MKS „Start” Grudziądz)

Puchar dla najmłodszej zawodniczki Eliminacji do OOM:

Głowińska Mirela (Gwardia Wrocław)

 

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Elissa
Data: 31-05-2017 19:25:19 
Klimat W Grudziądzu: jak zawsze niepowtarzalny. Pozostanie wiele dobrych wspomnień. Sędziowie również dobrze się spisali, a sam event bardzo fajnie zorganizowany, oby takich więcej. :)
Odbyło się wiele ciekawych i pasjonujących walk. Dziewczęta świetnie się spisały, z pewnością wśród nich są przyszłe Mistrzynie - tylko życzyć im wytrwałości i powodzenia!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.