SPENCE JR: BROOK ANI RAZU MNIE NIE ZRANIŁ

Kell Brook (36-2, 25 KO) podrywał angielskich kibiców swoimi atakami, lecz Errol Spence Jr (22-0, 19 KO) podkreśla, że ciosy rywala w ogóle nie wyrządziły mu krzywdy.

- Ani razu mnie nie zranił. Jest jednak bardzo silny. Na pewno czułem jego ciosy, choć ranny nie byłem - oświadczył Amerykanin.

- Myślę, że pod względem umiejętności ja i Brook jesteśmy najlepsi w wadze półśredniej. Udowodniliśmy to dzisiaj. Daliśmy kibicom to, czego chcieli. Czapki z głów przed Brookiem - dodał.

Brook, który w rodzinnym Sheffield bronił pasa IBF w wadze półśredniej, dobrze sobie radził naprzeciw młodszego oponenta w pierwszej połowie walki, ale w drugiej nabawił się poważnej kontuzji i znalazł w odwrocie. Pretendent wykorzystał szansę i z rundy na rundy zdobywał coraz większą przewagę. W jedenastej zmagający się z dużym bólem mistrz przyklęknął, pozwalając sędziemu ringowemu, aby go wyliczył.

Po ostatnim gongu Brook podszedł do nowego czempiona i powiedział do niego kilka ciepłych słów.

- Pogratulował mi i okazał szacunek. Tak samo respekt należy się jemu. To prawdziwy mistrz. Zdobyłem pas w walce z czempionem, na tym mi zależało, nie chciałem boksować z kimś o tytuł wakujący. Dał mi szansę, za co mu dziękuję - opisał później krótką wymianę zdań zwycięzca.

Spence Jr zadał w tym pojedynku 246 celnych ciosów na 633 wyprowadzone (skuteczność 39%). Brook trafił 136 uderzeniami na 442 próby (31%).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gluton
Data: 28-05-2017 12:18:40 
teraz GGG ???
 Autor komentarza: un4given
Data: 28-05-2017 12:52:36 
Ten chłopak ma wszystko do tego sportu - warunki fizyczne, umiejętności, serce do walki i twardą szczękę. Duża przyszłość przed nim.
 Autor komentarza: paxoxxx
Data: 28-05-2017 14:22:07 
Szkoda Kella, bo nie unika wyzwań ale tak jak przeczuwałem po walce z Gołovkinem w każdej następnej walce będzie rozbijany niestety.
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 29-05-2017 00:14:18 
Eroll to jest another level i na prawdę real deal, porównania z Mayweatherem są ukłonem wobec Mayweathera, Floyd jest mniejszy, nigdy nie miał takiej szczęki, nidgy takiego ciosu, i nie był takim kilerem, walką bokserską nr 1 byłoby dzisiaj starcie z Alvarezem, ten widząc co się dzieje nigdy już pewnie nie zejdzie poniżej średniej, Spence jednak ma 177cm wzrostu i prędzej czy późnie załatwi Canelo są w tym samym wieku bodajże
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.