KOLEJNE ZWYCIĘSTWA MEDALISTÓW OLIMPIJSKICH Z PEKINU

Redakcja, Informacja własna

2017-05-27

Wicemistrz olimpijski w wadze super ciężkiej z 2008 roku Zhang Zhilei (16-0, 12 KO) odniósł kolejne zwycięstwo na zawodowym ringu, nokautując podczas gali na Florydzie Amerykanina Curtisa Harpera (12-5, 8 KO).

Wszystko rozstrzygnęło się już w pierwszej rundzie, zaraz po tym jak Zhang trafił rywala lewym prostym i poprawił prawym w okolice ucha. 34-latek poszedł za ciosem i za chwilę przewrócił przeciwnika. Amerykanin dźwignął się wprawdzie z kolan, ale nogi poniosły go po całym ringu, więc sędzia ringowy postanowił przerwać pojedynek.

To już trzecie w tym roku zwycięstwo Zhanga. Zawodowo Chińczyk boksuje od 2014 r. Na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie sięgnął po srebro, ulegając jedynie Włochowi Roberto Cammarelle.

Na tej samej gali na Florydzie w nocy z piątku na sobotę kolejną wygraną zanotował też Kazach Kanat Islam (24-0, 19 KO), który na igrzyskach w 2008 r. sięgnął po brąz w kategorii półśredniej. 32-latek zwyciężył na punkty Norberto Gonzaleza (23-9, 13 KO) z Meksyku i zdobył wakujące pasy WBO NABO i WBA Inter-Continental w dywizji junior średniej. Decyzja sędziów była jednogłośna.