CRAWFORD: INTERESUJE MNIE TYLKO PACQUIAO

Zunifikowany mistrz WBC i WBO w kategorii super lekkiej Terence Crawford (31-0, 22 KO) liczy na to, że w końcu uda się doprowadzić do pojedynku z Mannym Pacquiao (59-6-2, 38 KO).

O walce Amerykanin z Filipińczykiem mówi się już od dłuższego czasu. Dla Crawforda byłaby to szansa na wyjście z cienia, bo choć 29-latek cieszy się wielką renomą wśród zagorzałych fanów boksu, nie jest zbyt dobrze znany niedzielnym kibicom.

Kiedy więc jest pytany, z kim chciałby zaboksować, natychmiast odpowiada: - Z Pacquiao. To jedyna walka, na którą w tej chwili patrzymy.

Obaj zawodnicy są promowani przez stajnię Top Rank, więc nie byłoby trudno zakontraktować taką potyczkę. Pacquiao póki co koncentruje się jednak na starciu z Jeffem Hornem (16-0-1, 11 KO), z którym zmierzy się 2 lipca w Australii.

Crawford dodaje, że gdyby nie udało się doprowadzić do konfrontacji z Filipińczykiem, to być może zmierzy się z Juliusem Indongo (22-0, 11 KO). W stawce takiej walki znalazłyby się pasy wszystkich czterech najważniejszych federacji w boksie zawodowym.

W miniony weekend Crawford dał kolejny pokaz boksu, pokonując po dziesięciu rundach Felixa Diaza (19-2, 9 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: kabanos
Data: 22-05-2017 14:38:45 
Crawford by taką walką zwiększył swoją popularność , moim zdaniem jak dojdzie do tej walki to Many przegra to przed czasem.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 22-05-2017 14:39:16 
Crawford i tak pójdzie do półśredniej, a walka z Pacmanem to idealny pojedynek na debiut przed naprawdę dużymi WW jak Thurman, Porter, Brook czy Spence. Szkoda, że do tej walki nie doszło zaraz po Mayweather-Pacquiao, bo w przyszłym roku to Crawford łatwo rozstrzela Pacmana i skończy przed czasem.
 Autor komentarza: TheShadowOne
Data: 22-05-2017 17:47:32 
Ciekawe dlaczego Pacman miałby się na to zgodzić :)
 Autor komentarza: rocky86
Data: 22-05-2017 21:05:48 
Do walki z Paciem raczej w najbliższym czasie nie dojdzie. Manny woła za takie starcie 20mln USD. Walka odbyłaby się w PPV, a Terence atrakcją PPV nie jest i możliwe, że nigdy nie będzie. Walka przy takich żądaniach Pacmana byłaby finansową porażką. Nie wiem, czy Arum chciałby tak dużo zainwestować. No ale kto wie.

Z całą pewnością walka z Pacmanem byłaby trampoliną do dużych pieniędzy i dużych walk, ale ktoś musiałby wyłożyć $. Ciężko będzie wypromować Terence'a, szczególnie przez Aruma, który ma w welter bardzo krótką ławkę, bo po za Paciem, z dużych nazwisk ma tylko Bradleya i ewentualnie Vargasa.
Crawford jest bardzo niebezpieczny, do tego niemedialny, a w ringu wielu zanudza, bo dużo sie rusza i klinczuje. Klasyczny przykład wysokiego ryzyka przy małych zyskach, ciężki temat, a on w tym roku kończy 30 lat.
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 22-05-2017 22:20:10 
Czy ja wiem, czy walka z Pacquiao byłaby trampoliną do dużych pieniędzy i dużych walk?!
Crawford może wygrać tylko w jeden sposób - uciekają, klinczując i faulując. 12 nudnych rund i kontrowersyjny werdykt. Flashback z "walki stulecia".
Filipińczyk nie potrzebuje użyczać pleców dla nudziarza, a nudziarz z tych pleców za wysoko się nie wybije.
Wolałbym walkę Pacquiao-Indongo. Czarny zarobi, a Pac zgarnie 2 pasy. A jak czarny wygra, to historia jak z bajki.
 Autor komentarza: kabanos
Data: 23-05-2017 01:10:30 
Jakim debilem trzeba być żeby mówić że Crawford jest nudny?! masakra przecież jego boks to uczta dla oczu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.