JOSHUA: POWIEDZIAŁEM DO KLICZKI, ŻE GO, KU*WA, ZNOKAUTUJĘ

Redakcja, SecondsOut

2017-05-22

Anthony Joshua (19-0, 19 KO) podkreśla, że w ringu nie ma miejsca na przyjaźń. Dlatego w trakcie walki na Wembley w ostrych słowach mówił do Władimira Kliczki (64-5, 53 KO), co zamierza z nim zrobić.

Ukrainiec powalił Anglika na deski w szóstej rundzie. Nie poszedł jednak za ciosem, dzięki czemu AJ zdołał wrócić do gry i w końcu samemu zastopować rywala w jedenastej odsłonie.

- Wiedziałem, co muszę zrobić, żeby odzyskać energię. Wziąłem rundę odpoczynku i w pewnym momencie powiedziałem do Kliczki: "Jak pozwolisz mi dotrwać do końca tej rundy, to cię, kur*a, znokautuję". Rzućcie okiem na walkę, widać, jak to mówię. Niczego nie zmyślam, to nie pyszałkowatość. Mówię szczerze. Jak walczysz, to jesteś gotowy zabić lub samemu zostać zabitym - oznajmił 27-latek.

Dodał, że hitowa potyczka, którą z trybun londyńskiego stadionu oglądało 90 tys. kibiców, przerosła jego najśmielsze oczekiwania.

- Wszystko było robione z wielkim rozmachem, nie sądziłem, że walka zdoła temu sprostać. To było fenomenalne! Kliczko przegrał, ale należy mu się szacunek. W pewnym sensie wygrał, bo pokazał charakter i serce. Do tanga trzeba dwojga, a on w ringu niewątpliwie tańczył - powiedział.