DIRRELL WYGRAŁ PRZEZ DYSKWALIFIKACJĘ PAS IBF W WERSJI TYMCZASOWEJ

Już po raz drugi w karierze Andre Dirrell (26-2, 16 KO) wygrywa ważną walkę samemu będąc znokautowanym. Tak właśnie stało się dziś w Oxon Hill w stanie Maryland.

Wobec kłopotów zdrowotnych pełnoprawnego mistrza - Jamesa DeGale'a, do starcia o tytuł tymczasowego mistrza świata federacji IBF kategorii super średniej zostali wyznaczeni właśnie Dirrell oraz Jose Uzcategui (26-2, 22 KO).

Na kartach punktowych jeden z sędziów miał remis, a dwaj pozostali widzieli przewagę pięściarza z Wenezueli. Ten jednak nie dowiózł wygranej do końca. Bo gdy zabrzmiał gong kończący ósmą rundę, Uzcategui strzelił jeszcze lewym sierpowym, którym znokautował Amerykanina. Sędzia Bill Clancy zdyskwalifikował go za ten faul i ogłosił wygraną brązowego medalisty olimpijskiego z Aten (2004).

Wcześniej Rances Barthelemy (26-0, 13 KO) pokonał zdecydowanie zbyt wysoką decyzją sędziów Kiryla Relicha (21-2, 19 KO) i nabył status pretendenta do tronu WBA w dywizji junior półśredniej. Obaj zawodnicy zapoznali się z deskami - Kubańczyk w piątym starciu, Białorusin w ósmym. Po ostatnim gongu sędziowie punktowali jednogłośnie - 115:111, 116:110 i nawet 117:109.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 21-05-2017 04:42:21 
Miał fuksa, bo bronił się do końca, choć faktycznie ostatni cios był po gongu. Nawet bez ostatniego zaliczyłby chyba deski.
 Autor komentarza: rondobry
Data: 21-05-2017 09:01:15 
https://www.youtube.com/watch?v=FiA5qVuL-i4
 Autor komentarza: StaryMordziaty
Data: 21-05-2017 09:33:31 
Nawet bez ostatniego ciosu szorował by dechy. Po drugie to nie był pojedynczy cios po gongu z premedytacja, tylko Uzcategui wyszedł kombinacją i ciężko zatrzymać się w ciągu jednej sekundy. Ale mimo wszystko po gongu wiec sedzia podjął decyzje o dyskwalifikacji , może gdyby Dirrell wstał to by skończyło sie ujemnym punktem ale mi sie zdaje że on chyba już nie planował dalszej walki i dobrze wiedział jak to sie zakończy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.