SZYBKA CZASÓWKA PAWŁA WIERZBICKIEGO W ZAWODOWYM DEBIUCIE

To miał być jeden z ważniejszych debiutów w polskim boksie zawodowym od kilkunastu miesięcy. I nie zawiedliśmy się. Paweł Wierzbicki - wielokrotny mistrz Polski wagi super ciężkiej, srebrny medalista Mistrzostw Świata Juniorów, szybko odprawił pierwszego przeciwnika na ringach profesjonalnych.

Naprzeciw podopiecznego Tomka Potapczyka stanął silny fizyczny, ale dopiero zaczynający przygodę z boksem Paweł Sowik (0-2).

Pięściarz z Sokółki zaczął spokojnie lewym prostym i mocnymi hakami na korpus, którymi omijał szczelną gardę rywala. A gdy już uśpił jego czujność, kombinacją prawy podbródkowy-prawy sierp doprowadził oponenta do liczenia. Ten powstał na osiem, a za moment zabrzmiał zbawienny gong na przerwę.

Zaraz po niej było już jednak po wszystkim. Wierzbicki naruszył rywala prawym sierpowym na szczękę, doskoczył do zranionej ofiary i po kilku kolejnych bombach Goluch zawisł na linach. Sędzia Włodzimierz Kromka nawet nie liczył i w obawie przed ciężkim nokautem zastopował dalszą rywalizację.

PAWEŁ WIERZBICKI: SERWIS SPECJALNY >>>

- Debiut, od razu nokaut, więc jestem zadowolony. Teraz będzie spoczywała na mnie większa presja niż dotąd. Pierwszym trenerem pozostanie trener Potapczyk, ale na sparingi będę już jeździł do Warszawy - powiedział po krótkiej robocie Wierzbicki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: TheKudiq
Data: 20-05-2017 20:44:56 
To miał być ten drugi Gołota? Nie żartujmy. Gdzie Rzym a gdzie Krym.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 20-05-2017 20:47:30 
Na Koselę wystarczy
 Autor komentarza: TheKudiq
Data: 20-05-2017 20:48:40 
Rozbity Reksiu by go znokautował.
 Autor komentarza: NakMuay
Data: 21-05-2017 00:36:29 
Rekowski wcale nie jest rozbity, on zawsze byl przecietny. Na poczatku kariery walczyl po prostu ze slabymi bokserami i dlatego lepiej wygladal. Widzialem go raz na amatorstwie, kiedy PKB (?) Poznan walczyl przez sezon w niemieckiej lidze i Rekowski przegral z jakims Niemcem przed czasem.
 Autor komentarza: Rydz
Data: 21-05-2017 00:40:41 
Potapczyk, na tym gościu pieniędzy nie zarobisz. Daj sobie synek spokój.
 Autor komentarza: CELko
Data: 21-05-2017 01:11:53 
NakMuay
Nie, został zniszczony przez wiek jak każdy sportowiec. Tracił z dnia na dzień szybkość. Przyjęte ciosy zrobiły już z niego wrak.


Trzeba poczekać na te 10 walk w dorobku Wierzbickiego i będzie można coś o nim powiedzieć, teraz to wielka loteria.
 Autor komentarza: TheKudiq
Data: 21-05-2017 09:45:28 
Oczywiście że jest. Po walce z Aguilerą to już nie ten sam zawodnik. Teraz po każdym mocniejszym ciosie zaczyna się drgać tak jak Sosnowski, a więc błędnik już ma dosyć.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.