McGREGOR ZŁOŻYŁ WNIOSEK O LICENCJĘ BOKSERSKĄ W NEVADZIE

Redakcja, ESPN

2017-05-19

Dyrektor Komisji Sportowej Stanu Nevada poinformował, że Conor McGregor złożył w czwartek wniosek o licencję bokserską, która umożliwiłaby mu stoczenie walki w ringu z Floydem Mayweatherem Jr.

Bob Bennett stwierdził, że wniosek jest niekompletny - brakuje dokumentacji medycznej. Kiedy zostanie ona uzupełniona, komisja przystąpi do rozpatrywania prośby mistrza UFC.

Dzień wcześniej Dana White, prezydent UFC, ogłosił, że osiągnął porozumienie z McGregorem ws. walki z Mayweatherem. Stwierdził, że teraz spróbuje zrobić to samo z bokserem i jego doradcą Alem Haymonem.

MAYWEATHER: DAM KIBICOM TĘ WALKĘ >>>

Starcie z najlepszym pięściarzem ostatnich lat byłoby dla McGregora debiutem w ringu zawodowym. Zwykle komisje nie pozwalają, by debiutant boksował z zawodnikiem równie doświadczonym jak Mayweather, ale ta w Nevadzie najprawdopodobniej nie będzie miała nic przeciwko.

- McGregor jest młodszy, wyższy, ma większy zasięg ramion, a do tego większość zwycięstw w MMA odniósł przez nokaut, co oznacza, że jest utalentowany strikerem. Uważam, że obaj są fenomenalnymi zawodnikami z wyjątkowymi umiejętnościami - stwierdził Bennett.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy mogłoby dojść do tej walki. W grę wchodził termin wrześniowy, ale White przyznał niedawno, że jest on już niedostępny ze względu na pojedynek Canelo-Gołowkin, który odbędzie się 16 września. Dwie atrakcyjne walki w nieodległym terminie oznaczałyby najprawdopodobniej straty dla organizatorów obu gal, jako że nie wszyscy kibice byliby skłonni zapłacić w ciągu miesiąca za dwie drogie transmisje PPV.