CANELO-GGG: KIBICE CHCĄ WALKI NA OLBRZYMIM STADIONIE

Redakcja, boxingscene.com / ESPN Deportes

2017-05-11

Kibice boksu wybrali miejsce, w którym chcieliby, aby odbyła się hitowa walka pomiędzy Saulem Alvarezem (49-1-1, 34 KO) a Giennadijem Gołwokinem (37-0, 33 KO).

W ankiecie na koncie promującej Meksykanina stajni Golden Boy Promotions na Twitterze zwyciężył stadion AT&T w Arlington w Teksasie. Na olbrzymiej arenie, domowym obiekcie futbolistów Dallas Cowboys, pojedynek "Canelo" z "GGG" mogłoby obejrzeć ponad 100 tys. kibiców. Nawet na ubiegłorocznej walce Alvareza z mało znanym Liamem Smithem na trybunach tego stadionu zasiadło przeszło 50 tys. osób.

AT&T Stadium zdobył w ankiecie 43 proc. głosów, o 10 proc. więcej niż hala T-Mobile Arena w Las Vegas. Dalsze lokaty zajęły hale w Nowym Jorku i Los Angeles, które zdobyły odpowiednio 14 i 10 proc. głosów.

Na przestrzeni 24 godzin głos w ankiecie oddało ponad 14 tys. internautów.

Oscar De La Hoya, szef grupy GBP, podkreśla, że tak duża walka świetnie się sprzeda w każdym miejscu. - Ona nie potrzebuje promocji, doskonale reklamuje się sama. Cały świat wie, że czeka nas wojna - oznajmił.

Pojedynek odbędzie się najprawdopodobniej w USA, choć De La Hoya potwierdził, że zainteresowanie przyjęciem dwóch czołowych gwiazd boksu jest także w Anglii. Tam zaplanowana na 16 września potyczka mogłaby zostać rozegrana na stadionie Wembley, gdzie pod koniec kwietnia 90 tys. kibiców oglądało starcie Joshua-Kliczko.