CHAVEZ JR: PIERWSZĄ RUNDĘ WYGRAŁEM

Redakcja, Associated Press

2017-05-06

Julio Cesar Chavez Jr (50-2-1, 32 KO) sądzi, że ma przewagę psychologiczną po ceremonii ważenia przed walką ze swoim rodakiem Saulem Alvarezem (48-1-1, 34 KO).

31-letni Meksykanin, który miewał w przeszłości problemy z osiąganiem limitu, tym razem zrobił wagę. Podczas oficjalnej ceremonii ważył 164 funty, o pół funta poniżej umownego limitu obowiązującego w starciu z "Canelo".

- Jestem zadowolony, bo zrobiłem limit, a wielu ludzi mówiło, że to przez wagę przegram ten pojedynek. Myślę, że pierwszą rundę wygrałem. To, co jest jednak najważniejsze, to sama walka, na nią się przygotowywałem, a nie na ceremonię ważenia - powiedział Chavez Jr.

Dodał, że nadchodzącej nocy zobaczymy go w najlepszej formie od lat - dużo lepszej od dyspozycji, w której się znajdował, gdy przegrywał odpowiednio w 2015 i 2012 roku z Andrzejem Fonfarą i Sergio Martinezem.

- Jak przegrywałem, to nie byłem przygotowany na sto procent. Ostatnio jednak wróciłem do Meksyku z moimi ludźmi, moją rodziną, i przypomniałem sobie dawne czasy, odzyskałem chęci do boksowania - oznajmił.

Chavez Jr otrzyma za walkę w hali T-Mobile Arena w Las Vegas 3 miliony dolarów. Jego przeciwnik zarobi 5 milionów.

Transmisja z gali Canelo-Chavez Jr w nocy z soboty na niedzielę od 3:00 w Polsacie Sport.