HEARN LICZY, ŻE JOSHUA BĘDZIE ZARABIAŁ TYLE CO MAYWEATHER

Marcin Olkiewicz, Boxingscene

2017-05-02

Według Eddie'go Hearna czempion federacji WBA, IBF i IBO w wadze ciężkiej Anthony Joshua (19-0, 19 KO) już teraz jest największą gwiazdą sportu w Wielkiej Brytanii, a już wkrótce w ślad za tym pójdą niebotyczne zarobki. Największy promotor w Europie ma nadzieję, że niebawem 27-latek będzie zgarniał za swoje występy podobne gaże jak niedościgniony w tym aspekcie Floyd Mayweather Jr.

- Mayweather dorobił się swojego dorobku dzięki amerykańskiemu PPV. On nigdy nie był związany z żadnymi komerycyjnymi firmami, nigdy też nie miał żadnych sponsorów, poza walką z Pacquiao, w której pojawiła się u niego na spodenkach nazwa firmy "Hublot".  Myślę, że to było jego ogromnym sukcesem, ale on tak naprawdę nigdy nie spróbował innych rynków, nigdy nie walczył poza Stanami Zjednoczonymi, a Anthony ma zamiar walczyć wszędzie - stwierdził Hearn.

Hearn uważa jednak, że kluczem do finansowego sukcesu AJ będą występy w Stanach Zjednoczonych i ogromne liczby PPV, które może wykręcać na tamtym rynku ostatni pogromca Władimira Kliczki.

- Jeśli on zacznie boksować w Ameryce i stanie się tam gwiazdą PPV, to będziemy mogli mówić o wypłatach rzędu 30, 40, a nawet 50 milionów funtów za walkę. To dużo więcej niż 10 czy 15 milionów - mówi Hearn.

- Ja osobiście chciałbym zobaczyć walkę Anthony'ego o mistrzostwo świata wagi ciężkiej w Madison Square Garden. Vegas nie jest aż tak wspaniałym miejscem. Wszystko zależy jednak od amerykańskich telewizji. Szansą na walkę w systemie PPV mogłoby być starcie z Deontayem Wilderem. Chiny to kolejna możliwość. Mój tata zorganizował tam ostatnio pierwszy od dziesięciu lat turniej snookera. Tam można naprawdę dobrze zarobić - powiedział Hearn.