CORAZ BLIŻEJ WALKI BELLEW Z WILDEREM W WIELKIEJ BRYTANII?

Redakcja, Sky Sports

2017-05-02

Szef stacji Showtime nie ukrywa, że będzie naciskał na unifikację trzech pasów wagi ciężkiej pomiędzy Deontayem Wilderem (38-0, 37 KO) - mistrzem WBC, a Anthonym Joshuą (19-0, 19 KO) - championem według WBA i IBF. A żeby dobrze rozreklamować takie starcie, Amerykanin mógłby na przykład wcześniej odprawić jednego z Anglików na jego terenie. I tu pojawia się koncepcja ewentualnej walki z Tonym Bellew (29-2-1, 19 KO).

Bellew zrezygnował z pasa WBC kategorii cruiser i teraz chciałby zaatakować tytuł w królewskiej dywizji. Promujący "Brązowego Bombardiera" Lou DiBella bardzo chętnie wysłałby swojego zawodnika na taką walkę. Bo wie doskonale, że w dalszej perspektywie może to się skończyć kolejną galą na stadionie Wembley wypełnionym dziewięćdziesięcioma tysiącami kibiców. I finansowymi rekordami z wpływów.

- Jeśli Wilder chce stracić swój tytuł, to nie ma problemu. Złożę podpis na kontrakcie i skończy się jego panowanie - mówi Bellew.

- Chodzi o rywalizację angielsko-amerykańską i walka Deontaya z Bellew zdecydowanie mogłaby pomóc to fajnie rozreklamować. Jesteśmy zainteresowani takim pomysłem, a promujący Bellew Eddie Hearn w razie czego zna mój numer - mówi DiBella.

Z kolei Wilder na jednym z portali społecznościowych wysłał bombardierowi z Liverpoolu informacje z załączonym materiałem wideo. A na nim widać było jego brutalny nokaut, jaki zafundował cztery lata temu Siergiejowi Liachowiczowi.