ANTHONY JOSHUA: MOGĘ PANOWAĆ TAK DŁUGO JAK KLICZKO

Redakcja, Boxingscene

2017-05-02

To była zmiana warty. Wielki mistrz pokonany przez prawdopodobnego wielkiego następcę. Anthony Joshua (19-0, 19 KO) momentami przechodził przez piekło, ale to on ostatecznie stał w jedenastej rundzie nad Władimirem Kliczką (64-5, 53 KO). I teraz zapowiada - Tak jak Kliczko rządził przez dekadę, tak i ja mogę dominować przez dziesięć lat - twierdzi zunifikowany mistrz wagi ciężkiej organizacji WBA i IBF.

- Na gorąco analizuję walkę i zastanawiam co jeszcze mogę poprawić. Ten pojedynek dał mi naprawdę wiele i dzięki niemu mogę sięgać jeszcze wyżej. Gdyby ktoś spytał mnie rok temu o największe marzenia, to pewnie powiedziałbym, że chcę walczyć z legendą na największym stadionie i zwyciężyć w samej końcówce. No i właśnie wszystko to się ziściło. Teraz mogę nawiązać do sukcesów Władimira i podobnie jak on być mistrzem świata przez całe dziesięć lat. Dlatego też przed walką powtarzałem, że ten występ nie będzie definiował mojej kariery, a będzie po prostu tylko częścią wielkiej podróży - kontynuował angielski król nokautu.

JAK KLICZKO ŚCIGAŁ SIĘ Z HISTORIĄ >>>

- Anthony jest obecnie największą brytyjską gwiazdą w sporcie, a to dopiero początek. Teraz przed nim tylko wielkie walki, z długimi przygotowaniami i potrzebnym odpoczynkiem, tak więc od teraz zwalniamy trochę i będziemy robili dwie walki rocznie. Chcemy też podbijać nowe rynki, jak Amerykę czy Afrykę - dodał Eddie Hearn, promotor Joshuy.