KLICZKO: ANTHONY MUSI PRACOWAĆ - JOSHUA: WITALIJ ODRADZI REWANŻ

Redakcja, Daily Star

2017-05-01

- To nie tak, że sztucznie buduję napięcie na czyimś nazwisku. Ja naprawdę chciałbym teraz spotkać się z Furym - mówił w rozmowach z dziennikarzami po wielkim zwycięstwie nad Władimirem Kliczką (64-5, 53 KO) zunifikowany mistrz IBF/WBA wagi ciężkiej, Anthony Joshua (19-0, 19 KO). Teraz na celownik wziął sobie równie sławnego rodaka, Tysona Fury'ego (25-0, 18 KO).

- Lubię dawać wielkie emocje, a starcie z Furym takie emocje by generowało - kontynuował złoty medalista olimpijski sprzed pięciu lat, który nie wyklucza również rewanżu z Kliczką. Tylko że... w ten rewanż nie za bardzo wierzy.

- Prawdziwy zawodnik jest ostatnią osobą, która zdecyduje się odejść. Ktoś taki zawsze wierzy, że może wrócić i wciąż wygrywać. Ale wokół takiego pięściarza jest cały zespół i tacy ludzie doradzają zawodnikowi. Wydaje mi się, że starszy brat Władimira, Witalij Kliczko, będzie mu doradzał zakończenie kariery. Wszystko zależy od Władimira i jeśli tego zechce, to dam mu rewanż, bo mam dla niego wielki szacunek za to jaki jest w ringu i poza nim. Jednak Witalij będzie mu raczej odradzał taki rewanż - stwierdził Brytyjczyk.

- Władimir przybył do nas, więc ewentualny rewanż mógłby się tym razem odbyć na terenie Kliczki w Niemczech - wtrącił Eddie Hearn, promotor Joshuy.

Sam Władimir uznał klasę swojego pogromcy, ale wciąż widzi w jego boksie pewne niedociągnięcia.

- Anthony jest wrażliwy na ciosy, to nie jest jego najmocniejsza strona. Nad tym będzie musiał jeszcze popracować. Póki co jednak to on jest zunifikowanym mistrzem i za to należą się mu słowa uznania - powiedział pokonany Kliczko.